Ładuję...

Edukacja nt. diamentów

Edukacja nt. diamentów

Naturalnie kolorowe diamenty ilustrują ekskluzywną przyrodę. Rzadkość to najbardziej podkreślona właściwość kolorowych diamentów. Zakup biżuterii o kolorowym diamencie, daje pierwszeństwo charakterystyki, w przeciwieństwie do przezroczystych diamentów. Kolor jest głównym atrybutem, określa wartość i częstość występowania. Najbardziej rozpowszechnionymi kolorami są różowe, niebieskie i zielone. Co więcej, nawet niewielka różnica kolorów może mieć duży wpływ na wartość.

Najrzadszy typ diamentów kolorowych to czerwone, zielone i niebieskie; od średniej do ciemnej tonacji w połączeniu z umiarkowanym nasyceniem.

Barwa

Czystość koloru, głębi, intensywności jest najważniejszym czynnikiem, który wpływa na zakup kolorowego diament. Diamenty są bardziej wartościowe, w zależności od intensywności koloru.

Szlif

Kolorystyka diamentów może być dalej wzbogacona o odpowiednie ustawienie i szlif samego kamienia. Szlif jest oczywisty, im wyższa jakość cięcia - tym lepsza barwa będzie widoczna pod wpływem działania światła. Ustawienie kolorowej biżuterii diamentowej powinno być dokładnie zbadane i wybrane przez eksperta Kolory synergii są kluczowym czynnikiem, żółty diament będzie wyglądał lepiej z żółtym złotem i różowy z czerwonym diamentem.

Kształt and czystość

charakterystyka i czystosc nie są tak samo ważne jak kolor, szlif, również odgrywają ważną rolę. Kształty kolorowych diamentów zazwyczaj mają unikatowy kształt podkreślający kolor.