Ładuję...

Edukacja nt. diamentów

Edukacja nt. diamentów

W języku greckim - adámas - oznacza niezniszczalny. Diamenty to najstarsze kamienie szlachetne i najtwardsze surowce na ziemi, które są również wykorzystywane do celów dekoracyjnych. Diamenty składają się z krystalicznego węgla, który powstał miliony lat temu pod ogromnym wpływem ogromnego ciepła (około 1250 °) i pod wysokim ciśnieniem (40-60 atm.) Na głębokości 150-200 km, w stopionej lawie. Wulkaniczne erupcje wyrzucały surowymi kryształami na powierzchnię. Większość diamentów ma ponad 100 milionów lat.

4C diamentu

Karat

Jednostka wagi diamentu. 1 karat to jedna piąta grama (0,2 g).1-karatowy diament waży 100 punktów. Skrót: Ct.

Szlif diamentu

Diamenty z tego zakresu są na szczycie wszystkich ustawień jakości, są też bardzo rzadkie ze względu na idealne współdziałanie fasetów i światła. Diamenty te odbijają najlepiej światło pośród wszystkich kategorii diamentowych.

Diamond Cut Signature

Diamenty w tym zakresie są uważane za posiadające najwyższy stopień szlifu. Interakcja fasetów wykazuje dobrą równowagę, dostarcza jasność w diamencie.

Diamond Cut Ideal

Diamenty w tym zakresie dają niewielki blask w porównaniu do idealnego cięcia diamentów i powodują niewielką ciemność diamentu.

Diamond Cut Bardzo dobry

Diamenty z tego zakresu odbijają ograniczone światło i blask.

Diamond Cut Good

Czystość kamieni

Diamenty nie zawierają żadnych inkluzji, wewnętrznie mogą zawierać jedynie minimalne skazy, które są usuwane przez polerowanie. Są bardzo rzadkie.

Diamond Clarity FL - IF

Kamienie z tą klasą czystości zawierają bardzo małe zanieczyszczenia (inkluzje), które są ciężkie do dostrzeżenia, widoczne tylko pod mikroskopem i niewidoczne dla oka nieuzbrojonego.

Diamond Clarity VVS1 - VVS2

Kamienie zawierają drobne znamiona widoczne w badaniu przy dziesięciokrotnym powiększeniu, niewidoczne gołym okiem.

Diamond Clarity VS1 - VS2

Kamienie z tej grupy zawierają małe inkluzje, dostrzegalne znamiona, które są widoczne przy dziesięciokrotnym powiększeniu.

Diamond Clarity SI1 - SI2

Kamienie zawierają drobne zanieczyszczenia, które są widzialne przy dziesięciokrotnym powiększeniu i gołym okiem w trakcie badania.

Diamond Clarity I1

Kamienie zawierają zanieczyszczenia, które mogą oddziaływać na blask diamentu. Zanieczyszczenia są widoczne gołym okiem

Diamond Clarity I2 - I3

Barwa

Diamenty te cechują się wyjątkową bielą lub są zupełnie bezbarwne, występują niezwykle rzadko, mają najwyższą wartość.

Diamond Colour D

Diamenty te są lokowane na drugim miejscu w skali bezbarwności. Cechują się wyjątkową bielą, są określane jako rzadkie i wyjątkowo dobre.

Diamond Colour E

Diamenty te znajdują się na ostaniem miejscu w skali bezbarwności, są rzadkie i białe

Diamond Colour F

Diamenty, które są najbliżej ‘braku koloru’, bardzo wartościowe. Zawierają niewielkie ślady o barwie białej.

Diamond Colour G

Diamenty te są blisko bezbarwnego koloru w skali, są lekko zabarwione. Kolor można wykryć tylko w porównaniu z innymi diamentami.

Diamond Colour H

Diamenty te są lekko przyciemniane i znajdują się kolorystycznie w pobliżu „bezbarwności". Lekki kolor może jednak zostać wykryty.

Diamond Colour I

Diamenty są uważane za ostatnie w skali "bliskiej bezbarwności". Niewielki biały kolor diamentów skali J może jednak zostać wykryty.

Diamond Colour J

Diamenty są skalowane od K do Z, są traktowane jako lekko zabarwione do kolorowych diamentów ; od jasnożółtego do żółtego.

Diamond Colour KZ

Co to jest certyfikat diamentu?

Design Your Product

Diamenty są naturalnymi kamieniami, każdy diament posiada unikalne cechy wewnętrzne i zewnętrzne. W uzupełnieniu do rozmiaru i barwy, znamiona wewnątrz diamentu determinują jego charakterystykę. Wartość diamentu jest oparta na kombinacji tych cech.

Cztery kryteria opisujące diament i określane jako "4C" to: kolor, czystość, szlif i karat. Te cechy są oceniane przez specjalistów działających w obszarze diamentów, są opisane w szczegółach. Dukement ten nazywa się raportem oceny lub certyfikatem diamentu. Certyfikaty są ważne ponieważ pokazują jakość i wartość diamentu, biżuterii.

Certyfikat GL diamentu

Design Your Product

Wszystkie diamenty GL są dokładnie wybrane, pochodzą od wiarygodnych dostawców, uczestników krajów Procesu Kimberley. Certyfikowane diamenty GL są barwy H, czystości VS, są też bardzo dobrego szlifu. GLAMIRA zapewnia diamenty z certyfikatem GIA jak i GL.

Certyfikat GIA diamentu

Design Your Product

Istnieje wiele lokalnych i międzynarodowych instytutów oceniających i wystawiających centyfikaty diamentów tj. GIA, HRD, IGI, AGS itp GIA (Gemological Institute w Stanach Zjednoczonych) jest instytutem non-profit, który działa w obszarze gemologii i jest jednym z najbardziej znanych, szanowanychjednostek oceniających na świecie. GLAMIRA daje możliwość zamówienia produktu z certyfikatem diamentu GIA, gdzie można spersonalizować kolor, jasność, szlif diamentu.