Ładuję...

Przewodnik po kamieniach

styczeń

granat

luty

ametyst

marzec

akwamaryn

kwiecień

diament

maj

szmaragd

czerwiec

perła

lipiec

rubin

sierpień

perydot

wrzesień

szafir

październik

różowy turmalin

listopad

cytryn

grudzień

tanzanit

Kamień stycznia - Granat

Podobnie jak czerwone granaty, ten kamień otrzymał imię z angielskiego słowa "gernet" z XIV w., które oznacza ciemnoczerwony. Te piękne kamienie występują w szerokiej gamie odcieni głębokiej czerwieni. Szczególnie trwałe kamienie szlachetne, wydobywane całym świecie, w tym Wyoming, Czechy, Grecja, Rosja, Tanzania, Madagaskar, Sri Lanka i Indie.

Granat symbolizuje prawdę i wiarę, uważano, że te wyjątkowe kamienie chronią użytkownika podczas dalekich podróży, przed wypadkami oraz mają zdolność ochrony swoich właścicieli przed złymi snami. Granat symbolizuje również głębokie i trwałe przyjaźnie. Daj granat komuś, kogo przyjaźń sobie cenisz. Granat jest, także znany ze swoich właściwości leczniczych szczególnie w przypadku serca i płuc.

Przeglądaj naszą kolekcję biżuterii z granatem, wybierz idealny prezent dla tych, którzy urodzili się w styczniua, wysyłając im życzenia, szczęścia i zdrowia.

Kamień lutego - Ametyst

Kwarcowe minerały, Ametysty różnią się od fioletowego koloru, przez czerwono- fioletowy do szaro-fioletowy Słowo "ametyst" pochodzi od greckiego, co oznacza "nie pijany", purpurowy kolor przypominał wino, nie jest to przypadkiem, że "methy" to słowo znaczy wino. Ametysty są powszechnie dostępne na całym świecie, w tym w USA, Meksyku, Brazylii, Kanadzie, Afryce, Włoszech, Niemczech i Rosji.

Ametyst, demonstrujący dramat i emocje z wyjątkowym kolorem, jest łatwo rozpoznawalnym klejnotem. Starożytni użytkownicy uważali, że może je chronić przed pijaństwem i upojeniem. Obecnie te uderzające kamienie są związane ze stabilnością, spokojem, równowagą, szczerością i spokojnym usposobieniem. Był także stosowany jako środek leczniczy w średniowieczu, aby rozproszyć sen i wyostrzać intelekt i nadal są uważane za skuteczne w leczeniu objawów wycofania wszelkiego rodzaju uzależnień, bólów głowy, bezsenności i ogólnego gojenia.

Sprawdź naszą kolekcję biżuterii z ametystem, nie tylko dla tych, którzy urodzili się w miesiącu lutym, ale traktowali je jako prezent, zapewniając dodatkowe ciepło, siłę i odwagę.

Kamień marca - Awamaryna

Kamienie szlachetne wskazane przez ich chłodne, spokojne kolory, jabyś nosiła ze sobą kawałek fali z oceanu, kawałek samej wody morskiej. Uważano nawet, że Aquamarines pochodzą z kaset syren, umyte na brzegu. Te jasno kolorowe kamienie, można znaleźć w Brazylii, Chinach, Kolumbii, Rosji, Indiach i Stanach Zjednoczonych.

Ze względu na ich związek z morzem, Akwamaryna była świętym kamieniem dla marynarzy, obiecując im bezpieczne rejsy. Ze względu na ich kojący kolor, uważa się, że przynosi spokój i spokój dla użytkownika. Romowie wierzyli, że biżuteria z akwamaryną może pomóc pogodzić się z wrogami, niektórzy uważali, że te kamienie mogą wzbudzić miłość między ludźmi.

Akwamaryna ze względu na uspokajający efekt jest nadal uważana za pomocną dla zdrowia psychicznego i pielęgnowania wewnętrznego spokoju. W czasach starożytnych te kamienie szlachetne były wykorzystywane do leczyć wszelkie infekcje i zostały uznane za potężne w leczeniu oczu.

Biżuteria z akwamarynem będzie miłym prezentem nie tylko dla tych urodzonych w marcu, ale do wykorzystania Aquamarine jako prezent dla oblubienicy, ponieważ symbolizuje długą jedność i miłość.

Kamień kwietnia - Diament

Szczęśliwi urodzeni w kwietniu mogą nazwać najbardziej ceniony kamień szlachetny - diament, ich kamień. Od greckiego słowa "adamas", co oznacza niezwyciężony, diament naprawdę zasługuje na ten tytuł. Najcięższy i najbardziej trwały kamień, jest symbolem wiecznej miłości. Te kamienie są również specjalne dla ich szerokiej gamy kolorów, od najbardziej znanych kryształowo białych, do bardzo ciemnych czarnych. Diamenty są obecnie wydobywane głównie w Afryce Południowej, Indiach, Brazylii, Kanadzie i Australii.

Diamenty były cenione od czasów starożytnych, jak przed 400 pne. Sanskryckie teksty już wspominają o tym, co się dzieje z tymi kryształami. Wiele legend zostało powiązanych z tymi kamieniami, uważano, że diamenty zostały stworzone przez błyskawice, które uderzały o ziemię, wierzyli Grecy, że diamenty są łzami Bogów lub odłamkami od gwiazd.

Ze względu na wszystkie legendy o diamentach, ich blasku ognia i blasku, uważano, że mają magiczne moce. Kamień reprezentuje wiarę, lojalność, uczciwość, czystość i miłość. Dlatego diamenty są szeroko wybierane do pierścionków zaręczynowych. Uważano, że te kamienie mają niezwykłe właściwości uzdrawiające, leczące choroby związane z mózgiem, a dzięki czystości związanej z nimi potrafiły wydobywać wszelkie trucizny z organizmu.

Zapewnia siłę, wspaniałość diamentu i symbol wiecznej miłości do tych, którzy nie tylko urodzili się w kwietniu, ale także swoich ukochanych.

Kamień maja - szmaragd

Jasnozielony kolor szmaragdu można by nazwać symbolem wiosny i dlatego nie jest zaskoczeniem, że jest to główny kamień narodzin dla tych, którzy urodzili się w maju, a natura jest tak uderzająca. Im bardziej żywe kolory, tym intensywniejszy jest ich zielony kolor, tym cenniejszy jest Szmaragd, a czasami nawet wystawiony na niebieską barwę. Nazwa szmaragd pośrednio pochodzi z greckiego słowa "smaragdos", który był nazwą kilku rodzajów zielonych kamieni. Kamienie te można znaleźć w Kolumbii, Brazylii, Pakistanie, Rosji, Australii, Południowej Afryce, Indiach, Norwegii i Stanach Zjednoczonych.

Szmaragdy z głębokim, zielonym kolorem symbolizują odnawianie życia i posiadają cechy, które mogą Ci przekazać w Twoim życiu, takie jak wierność, lojalność i przyjaźń. Istnieje wiele mitów o szmaragdach. Rzymianie łączyli szmaragdy z boginią Wenus, która reprezentowała płodność, dobroć i piękno. Ze względu na ich zdolność leczniczą uważano, że zapobiegają padaczce, zatrzymują krwawienie i obniżają gorączkę.

Daj prezent ze wszystkimi jasnymi kolorami wiosny swoim bliskim urodzonym w maju z musującymi głęboko zielonymi szmaragdowymi kamieniami.

Kamień czerwca - Perła

Jedyne kamienie szlachetne utworzone przez żywe istoty, ostrygi i małże, perły sprawią, że urodzeni w czerwcu mają szczęście, że mają wyjątkowy kamień. Różnorodność od najczęściej spotykanych białych do rzadszych czarnych, perły są wspaniałymi prezentami z oceanów. Nazwa pereł pochodzi od łacińskiego słowa "perna", co oznacza "nogę" ze względu na podobieństwo mięczaka podobnego do mięsa baraniny. Perły w większości pochodzą z Japonii, Chin, Australii, Filipin i Indonezji.

Perły były cenione od czasów starożytnego Egiptu. Od tamtej pory zaczęły się legendy i mity, wzywając kamienie do wzbudzania miłości, niewinności i wiary. Uważa się, że posiadają moc uzdrawiającą, leczą wiele różnych chorób, a nawet szaleństwo. Perły, do dnia dzisiejszego są używane jako medycyna w Azji.

Perły, symbol czystości, mogą być najlepszym wyborem dla pierścionków zaręczynowych, aby ukazać najczystsze uczucia, które masz dla ukochanego.

Kamień lipca - Rubin

Kiedyś nazywał się "świecącym kamieniem" w starożytnych tekstach azjatyckich, rubiny nieprzypadkowo należą do tych urodzonych w lipcu, jakby przyprowadzając ciepło lata. Nazwa rubinów pochodziła z łacińskiego słowa "ruber", czyli czerwonego. Jako jeden z czterech kamieni szlachetnych, rubiny mają swoją wartość mierzoną kolorem, między innymi. Im jaśniejszy, "krwawszy" rubin, tym cenniejszym jest klejnotem. Ich niezwykły kolor i twardość, oddające się tylko diamentowi, sprawiają, że rubiny są jednym z najbardziej pożądanych kamieni szlachetnych na całym świecie.

Rubiny można uzyskać w Birmie, Sri Lance, Stanach Zjednoczonych, Indiach, Australii, Pakistanie, Nepalu, Afganistanie, Brazylii, Myanmarie i Tajlandii.

Z powodu ich ognistego czerwonego koloru, rubiny stały się symbolem pasji, zwiększania odwagi, energii oraz ochrony użytkowników przed sporami i szkodliwymi myślami. Są związane z żywotnością, odwagą i siłą życia, przynosząc sukces w miłości. Z tych wszystkich powodów rubiny są idealne dla pierścionków zaręczynowych, aby wyświetlać rozżarzoną energię Twojej pasji miłości.

Kamień sierpnia - Perydot

Wśród najstarszych kamieni znanych ludziom Peridot jest kamieniem dla tych urodzonych w sierpniu. Symbol słońca, Perydot, przynosi jasny kolor zielony do ostatniego miesiąca lata. Perydoty są jednymi z kamieni, które nie są w różnych kolorach, ale różnią się jasnością zieleni, od oliwkowej do ciemniejszej, brązowej barwy. Perydoty znajdują się w Brazylii, Birmie, Australii, Kenii, Meksyku i na Sri Lance.

Pochodzenie nazwy perydot nie jest do końca jasne, ale pochodzi od greckiego słowa "peridona", czyli "dając mnóstwo" Kamień ten przynosi to do dnia dzisiejszego, gdyż uważa się, że Peridot przynosi dobrobyt i szczęście. Ze względu na wymienioną symbolikę słońca zaleca się Perydoty, aby pomóc w depresji, obniżyć ilość stresu i zmniejszyć negatywne emocje, pozbyć się toksyn z organizmu, a nawet być pomocne dla włosów, skóry i paznokci.

Perydot to nie tylko idealny prezent dla tych, którzy urodzili się w sierpniu, aby przynieść im dobrobyt i letni blask, ale jest również idealny do pierścienia zaręczynowego, ponieważ mówi się, że wszystkie ludzkie relacje i życie małżeńskie są bardziej zharmonizowane.

Kamień września - szafir

Szafiry są popularne od czasów średniowiecznych, są kamieniami dla urodzonych we wrześniu. Te kamienie są w dość różnych kolorach, ale są najbardziej znane z bogatych jasnoniebieskich. Ich imię pochodzi z kilku starożytnych języków, ale jednym z głównych wyjaśnień jest łaciński "sapphirus", czyli "niebieski". Szmaragdy znajdują się w Indiach, Myanmaru, Tajlandii, Wietnamie, Sri Lance, Chinach, Australii, Brazylii, Afryce i Ameryce Północnej.

Ze względu na łagodzące właściwości niebieskiego koloru, uważa się, że szafirowanie przynosi pokój, harmonię i pomaga skupić swój umysł. Od średniowiecza wierzą, że wzmacniają mądrość. Symbolizują szczerość, wierność i lojalność, a zatem biżuteria z szafirem nie tylko będzie idealnym prezentem dla tych urodzonych we wrześniu, ale może być idealnym pierścionkiem zaręczynowym, zdolnym do zademonstrowania, jak wyjątkowa jest twoja miłość. Szafir był kamieniem szlachetnym stosowanym do Pierścionka księżnej Diany , co świadczy o tym, że ten kamień jest w posiadaniu rodziny królewskiej!

Kamień października - różowy turmalin

Turmaliny są w różnych odcieniach i kolorach, ale jasny, błyszczący różowy turmalin jest dedykowany do miesiąca października. Ogólnie rzecz biorąc, nazwa oznacza "kamień mieszanych kolorów" i pochodzi od syngaleskiego słowa "tura mali". Może z powodu swojego koloru różowy turmalin kojarzony jest z chakrą serca i mówi się, że otwiera serce na miłość. Różowy turmalin można znaleźć w Brazylii, na Sri Lance, Nigerii, Mozambiku, Madagaskarze, Afganistanie, Pakistanie i Stanach Zjednoczonych.

Wiele legend otacza ten klejnot. W czasach starożytnych uważano, że turmalin zapewnia magiczną ochronę przed złem i uważany jest za kamień zawierający większość metafizycznych uprawnień. Różowy turmalin pozwala się zrelaksować, zmniejszyć niepokój i stres.

Jako prezent dla urodzonych w październiku, różowy turmalin pokaże, jak bardzo cenisz sobie osobę. Pokaż współczucie, delikatność i siłę Twojej miłości z różowym kamieniem turmalinu.

Kamień listopada - Cytryn

Jakby przynieść światło i ciepło w tym chłodnym miesiącu, Cytryn z jasnymi kolorami stał się kamieniem dla listopada. Nazwa kamienia jest zupełnie oczywista, gdyż Cytryn przypomina cenne, stałe owoce cytrusowe. Kamienie można spotkać w Brazylii, Boliwi, Afryce i Rosji.

Legendy mówią, że cytryn jest w stanie otworzyć twój umysł, a tym samym zwiększyć siły psychiczne. Uważa się, że nadal mają uzdrawiające i kojące siły, aby złagodzić niepokój, nerwowość i sprawić, aby Twoje życie stało się mniej stresujące. Podobnie dla koloru tego jasnego kamienia, cytryn wiąże się z wesołością i radością, zapewniając większą nadzieję i siłę w trudnych sytuacjach.

Cytryn będzie najlepszym wyborem na prezent nie tylko dla tych, którzy urodzili się w listopadzie, dać ten wesoły kamień i przynieść uśmiechy do Twoich ukochanych twarzy!

Kamień grudnia - Tanzanit

Tanzanit jest dedykowany osobom urodzonym w grudniu. Tanzanit jest jednym z odkrytych niedawno kamieni. Z jego stosunkowo nowoczesną historią, tanzanit zdobył już fascynację i podziw za względu na jasny, głęboki kolor niebieski. Te kamienie są dość rzadkie i jedno z niewielu miejsc, gdzie można je spotkać to obszar w Tanzanii

Ponieważ tanzanit jest zupełnie nowy historycznie, nie otaczają go jeszcze legendy i mity. Jednak tanzanit zauważyli Tiffany & Co, która nadała mu nazwę miejsca od jej pochodzenia i spopularyzowała ją na całym świecie, co czyni tanzanit jednym z najbardziej pożądanych kamieni szlachetnych w dzisiejszych czasach.

Biżuteria z tanzanitem byłaby najlepszym prezentem nie tylko dla urodzonych w grudniu, ale dla wszystkich, których cenisz. Podaruj kamień, który stworzy i zmieni historię biżuterii!