x
 
   

Szafir

Niebieski szafir jest sklasyfikowany jako kamień szlachetny, ma odcień fioletu z odcieniem błękitu i fioletu.

 

Niebieski szafir jest sklasyfikowany jako kamień szlachetny, ma odcień fioletu z odcieniem błękitu i fioletu. Jego wartość zależy od odcienia niebieskiego oprócz jego jasności, koloru, wielkości, kroju i im ciemniejszy kolor ma, tym kamień jest bardziej szlachetny. Jego nazwa swoje ma korzenie w języku greckim; pochodzi od słowa oznaczającego "sappheiros" błękit. Szafir należy do rodziny rubinów, co czyni go jednym z najtrudniejszych do obrobienia kamieni szlachetnych. Najbardziej znany i popularny rodzaj niebieskiego szafiru to szafir gwieździsty, który jest zjawiskowo podobny do gwiazdy, który swoją nazwę zawdzięcza cięciu Cabochon. Czarna Gwiazda Queensland, największa gwiazda szafiru na świecie, waży 733 karatów. Znaczne złoża szafirów znajdują się we wschodniej Australii, Tajlandii, Sri Lance, Chinach, Madagaskarze, Afryce Wschodniej, oraz w kilku miejscach w Ameryce Północnej, głównie w Montanie.
Pierścionki Zaręczynowe z Szafirem
Szafiry i rubiny często znajdują się w tym samym środowisku geograficznym. To tradycyjne kamienie urodzeniowe września, i jest to kamień znaku zodiaku Strzelec. W czasach starożytnych utożsamiany był z pokojem i szczęściem. Na przykład w starożytnej Persji, wierzono, że szafiru przynosi błękitne niebo i spokój.
Glamira dostarcza niebieskie szafiry, które mają przejrzystość kamienia AAA, korzystamy z kamieni różnych karatów tworząc niepowtarzalne wzory biżuterii z niebieskim szafirem. Glamira wybiera również niebieski królewski, który jest najcenniejszym kolorem, znajdującym się w środku skali konfiguracji.
Naszyjniki z Szafirem
Niebieski szafir jest specjalnym kamieniem, któremu może towarzyszyć jasna lub ciemna barwa i każdy styl. Jego blask może rozproszyć każdy odcień skóry i pokazać naturalne piękno i charyzmę każdej kobiety. Może być przetwarzany w dowolny wzór biżuterii: niebieskie kolczyki z szafirem, pierścionki, szafirowe naszyjniki i spinki do mankietów, które przyciągną wzrok do Twojego stroju. Niebieski szafirowy naszyjnik czy szafirowe kolczyki lub ozdoba palca pod postacią pierścionka z szafirowym oczkiem, Glamira oferuje niebieski szafir nie tylko przyciągając wzrok, ale również zapewniając swoją błękitną krwią królewski wygląd! Wybierz jeden spośród pierścionków zaręczynowych z niebieskim szafirem, dostosuj go zgodnie ze smakiem Twojej ukochanej i świętujcie najbardziej szczególny dzień w życiu. Niebieski szafir jest tradycyjnym prezentem na 45. rocznicę ślubu.
Kolczyki z Szafirem
PRODUKTY POLECANE DLA CIEBIE
boderOdkryj więcej