x
 
   
Peridot Jewellery

Oliwin

Oliwin jest półszlachetnym kamieniem z kolorami, które mogą się różnić się w odcieniach zieleni z pistacją do odcieni oliwkowych.

PRODUKTY POLECANE DLA CIEBIE
boderOdkryj więcej

Oliwin

Oliwin jest półszlachetnym kamieniem z kolorami, które mogą się różnić się w odcieniach zieleni z pistacją do odcieni oliwkowych. Jednak to, co odróżnia go od innych zielonych kamieni szlachetnych jak szmaragd jest jego złoty blask, ma połysk złota w jego strukturze. Nazwa kamienia ma swoje korzenie w języku greckim słowa peridona co oznacza "dać bogactwo". Ponieważ jest to jeden z najstarszych kamieni szlachetnych na świecie, jest nieuniknione, aby był on przedmiotem legend, mitów i opowieści. Możesz natknąć się na oliwin w starożytnych egipskich Lores już w 2000 p.n.e. oraz w niektórych częściach Biblii. Co więcej, był to ulubiony kamień okresu baroku.

Pakistan i Afganistan są miejscami, gdzie można znaleźć oliwin i wydobywa się go tam obficie, ale może być również dostarczany z Birmy, Chin, USA, Afryki i Australii. Jest szanowany jako kamień urodzeniowy sierpnia i kamień znaku zodiaku Lew.

W Glamira, wszystkie kamienie oliwinu dostarczane są w jakości AAA. Umieszczony w biżuterii kamień oliwinu prezentuje się oszałamiająco w pierścionkach, kolczykach, naszyjnikach i wisiorkach, bransoletkach, pierścionkach zaręczynowych i spinkach do mankietów! Glamira nie tylko tworzy biżuterię, ale ma także zespół ekspertów do czynienia magii z kamieni. I ten zespół sugeruje, aby polerować oliwin bawełnianą tkaniną i nie narażać go na długie oddziaływanie promieni słonecznych, ponieważ jest wrażliwy na ciepło. A ponieważ świat biżuterii Glamira jest świadom Twojej miłości do koloru zielonego, popularność tego bogatego zielonego kamienia. Para kolczyków z oliwinem daje siłę natury i można żyć swoją miłością od pierwszyscy dni wiosny w Twoim pierścionku zaręczynowym z oliwonem. Glamira zapewnia wszystkie stopy (białe, żółte i/lub różowe złoto, srebro) i kolory, aby je zharmonizować z oliwinem i zobaczyć ciepły taniec chłodnych odcieni! Można łączyć go z innymi kamieniami w pierścionkach. I możesz spersonalizować bransoletkę z oliwinu aby skierować wszystkie oczy na siebie!