x
 
   
Biżuteria z opalem dymnym

Ognisty opal

Ognisty opal jest przezroczystą formą opalu i podobnie jak inne formy opalu, składa się z kwasu krzemowego o względnie wysokiej zawartości wody.

PRODUKTY POLECANE DLA CIEBIE
boderOdkryj więcej

Ognisty opal

Ognisty opal jest przezroczystą formą opalu i podobnie jak inne formy opalu, składa się z kwasu krzemowego o względnie wysokiej zawartości wody. Jego nazwa pochodzi od rzymskiego słowa "Opalus", związanego z Ops, żoną Saturna, Bogini fertility. Półszlachetny kamień składa się z kulistych warstw do tworzenia przestrzeni trójwymiarowej nadając blask i intensywność kamieniowi. Posiada wewnętrzną strukturę, która powoduje, że załamuje światło pokazując w ten sposób zakres kolorów. W zależności od warunków, w których tworzy się kamień, ognisty opal wykazuje różne kolory, od żółtego do pomarańczowego i czerwieni, które dają ogień jego nazwie. I bardziej intensywnym kolorem - innymi słowy, im więcej "Ognia" tym cenniejszy opal będzie. Wydobywa się go głównie w Brazylii, ale również w innych miejscach, gdzie wydobywa się ognisty opal: Honduras i Gwatemala, USA, Kanada, Australia, Etiopia i Turcja.

Ognisty opal bierze udział w wielu legendach, przede wszystkim w Meksyku. U Majów i Azteków, wierzono, że klejnot taki, jak ognisty opal z taką żywotnością mógł tzostać utworzony w wodach raju. Dlatego nazwali go quetzalitzlipyollitli, do "kamień rajskiego ptaka". Opal był również używany do celów rytualnych. Dlatego dziś, ognisty opal jest krajowym kamieniem Meksyku. Z drugiej strony, jest plotka, że Kleopatra nosiła zestaw ognistych opali, aby przyciągnąć Marka Antoniusza, władcę Rzymu. I Królowa Wiktoria wykorzystywła kawałki opalu w biżuterii jako ochrona przed złem i wrogami. To mnogość kolorów i symbol niebiańskiego piękna, ognisty opal jest kamieniem urodzeniowym października.

Ponieważ jakość jest pierwszym krokiem do stworzenia specjalnej biżuterii z ognistego opalu w pierścionkach, kolczykach, naszyjnikach, spinkach do mankietów, ognisty opal w jakości AAA oraz z kolorem czerwonym jest dostarczonych przez Glamira. Urok i piękno każdej biżuterii są wykorzystywane wraz z ognistym opalem, który jest doskonałym kamieniem do łączenia z dowolnym stopem i projektami. Konfigurując kolczyki z ognistym opalem, możesz usłyszeć dźwięki rzek w raju. Możesz przyciągnąć miłość do Twojego serca nosząc pierścionek z ognistym opalem w sposób jaki robiła to Kleopatra!