x
 
   
Biżuteria z czarną perłą

Czarną perłą

Perła jest najstarszym znanym klejnotem i została uznana za najbardziej wartościową od wieków. Ma kolor od białego do czarnego w tym srebrny, kremowy, różowy, szampański (złoty), zielony i niebieski.

PRODUKTY POLECANE DLA CIEBIE

Czarną perłą

Perła jest najstarszym znanym klejnotem i została uznana za najbardziej wartościową od wieków. Ma kolor od białego do czarnego w tym srebrny, kremowy, różowy, szampański (złoty), zielony i niebieski.
To, co odróżnia perłę od innych kamieni szlachetnych jest to, że jest to materia organiczna pochodząca od żywych istot - ostryg i mięczaków. Ich struktura chemiczna zawiera węglan wapnia w postaci krystalicznej, który został obłożony koncentrycznymi warstwami. Ponieważ jest to naturalny skarb organicznych, może występować w wielu kształtach i każdy kształt jest dość wyjątkowy. Podobnie jak każdy diament różni się od siebie, każda perła ma niewielką różnicę w swoim kształcie. Jej kształt jest wynikiem jądra i pozycjonowania w mięczaku. Okrągłe perły są tymi, które są najczęściej pożądane i cenione, ponieważ są one rzadkie i "naturalne". Kiedy myślimy o perle, okrągła perła przychodzi nam do głowy. Oprócz naturalnych pereł, są też hodowlane, które są hodowane w ostrygach i małżach słodkowodnych. Wartość perły zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj perły, połysk, kształt, kolor, masa perłowa i wielkość. Jej blask pokazuje jej jakość; wysokiej jakości perły sątak jasne i błyszczące, że jesteś w stanie zobaczyć w nich swoje odbicie. Inną kwestią jest masa perłowa, która daje perle kolor i połysk. Najcenniejszą perłą jest ta z grubszą masą perłową.

Perły są najstarszym, najbardziej poszukiwanym i najbardziej szanowanym klejnotem na świecie od czasu ich odkrycia. Wspominana w legendach, tekstach; stosowana w dziełach sztuki w wielu krajach od Egiptu do Chin i do Grecji. Pierwsze jej użycie zostało datowane na około 5200 lata p.n.e. w Egipcie. Przykłady pereł można było zobaczyć w obrazach i rzeźbach w czasach starożytnego Egiptu. W chińskich tekstach historycznych sprzed 4000 lat, była mowa o to perełach słodkowodnych, a nadal jest akceptowana jako definicja pereł słodkowodnych. A najstarszą biżuterią z perłą jest 2.700-letni naszyjnik, który został znaleziony w grobowcu królowej starożytnej Persji. Jest znany jako naszyjnik Susa, zawierający 3 rzędy po 72 pereł każdy. Nazywana łzą księżyca, perła jest kamieniem urodzeniowym czerwca i kamieniem dla zodiakalnego Raka.

Glamira dostarcza perły o wysokiej jakości, biorąc pod uwagę charakterystyczne wartości. Aby stworzyć niepowtarzalne wzory biżuterii perłowej, Glamira wykorzystuje białe, różowe i czarne perły. Wykorzystaj łzy księżyca jako perłowe kolczyki. Możesz też owinąć to starożytne dziedzictwo na szyi jako perłowy naszyjnik i poczuć się jak bohaterka mitu i legendy. Możesz również połączyć go z różowym i/lub białym złotem, lub pierścieniem z perłą, która podkreśli trwały styl jak naszyjnik Susa!