x
 
   
Biżuteria z żółtym szafirem

Żółty Szafir

Klasyfikowany jako kamień półszlachetny, żółty szafir jest odmianą szafiru, który jest członkiem rodziny rubinów. Małe ślady żelaza w swojej strukturze chemicznej nadają mu piękną żółtą barwę.

PIERŚCIONKI ZARĘCZYNOWE Z ŻÓŁTYM SZAFIREM

PIERŚCIONKI ZARĘCZYNOWE
Z ŻÓŁTYM SZAFIREM

PRODUKTY POLECANE DLA CIEBIE
boderOdkryj więcej

Żółty Szafir

Klasyfikowany jako kamień półszlachetny, żółty szafir jest odmianą szafiru, który jest członkiem rodziny rubinów. Małe ślady żelaza w swojej strukturze chemicznej nadają mu piękną żółtą barwę. Żółty szafir na powierzchni powinien być przejrzysty, połyskliwy i bardziej płaski do koloru słońca. To co odróżnia go od innych szafirów jest to, że żółty szafir o wysokiej jakości nie ma żadnych widocznych wtrąceń, podczas gdy szafiry może mieć kilka wewnętrznych inkluzji. Żółty szafir jest wydobywany głównie w Serendip, wyspach Sri Lanki. To klejnot wyspy, jest pierwszym miejscem, gdzie żółty szafir został znaleziony. Trafiono na niego przypadkiem na polach, gdy po ulewnych deszczach kamienie zostały wymyte. Słowo Serendipity pochodzi z tego wydarzenia. Inne kopalnie żółtego szafiru są na Madagaskarze, Tanzanii, w Indiach i Australii. Największy żółty szafir eksploatowany do dziś waży prawie 2020 karatów i jest nazywany Tomahawk Tiger.

Starożytni nazywali żółty szafir "Hiacyntem", był również znany jako jako padparadscha w Syngaleskim sanskrycie. Kamień ma szczególne miejsce w astrologii indyjskiej i wedyjskiej, jest nazwany Pukhraj, czyli żółty kamień. Wierzono, że przekazuje światło, spokój i mądrość jego użytkownikowi. Według hinduskich wierzeń, jest to kamień Jowisza, który jest nazywany jako Deva Guru, nauczyciel bogów. Dlatego żółty szafir zwykle kieruje osobę w stronę szczęścia, mądrości i spełnienia. Jest to również związany z życiem, płodnością i małżeństwem.

Na Glamira, wszystkie znaczenia i blask żółtego szafiru w połączeniu z wieloma stopami, innymi kamieniami szlachetnymi i kolorami, biżuteria z żółtego szafiru w pierścionkach, kolczykach, naszyjnikach i tak dalej. Glamira dostarcza najbardziej specjalne kamienie w wysokiej jakości zgodnie z cięciem 4C, kolorem, jasnością i wagą w karatach dla maksymalnego piękna. W biżuterii i stopach, zwłaszcza białego i żółtego złota, błyszczy z każdej strony. Niech więc oświeci rękę jako pierścionek z żółtym szafirem lub twarz jako para żółtych szafirowych kolczyków. Możesz też napisać własną historię miłosną inspirowaną żółtym szafirem, możesz zastosować żółty szafir w pierścionku zaręczynowym, który dasz jako propozycję małżeństwa. Glamira zaprasza, abyś poczuł światło Jowisza na skórze.