x
 
   
Biżuteria z akwamarynem

Akwamaryn

Kamień Akwamaryn (nazwa pochodzi od łacińskich słów "Aqua" (woda) i "mare" (morze)) jest znany jako "król klejnotów". Jak pokazuje jego nazwa, kamień ma kolor światła aqua.

PRODUKTY POLECANE DLA CIEBIE
boderOdkryj więcej

Akwamaryn

Kamień Akwamaryn (nazwa pochodzi od łacińskich słów "Aqua" (woda) i "mare" (morze)) jest znany jako "król klejnotów". Jak pokazuje jego nazwa, kamień ma kolor światła aqua. Klasyfikowany jako półszlachetny jest członkiem rodziny berylu, Akwamaryn wydobywa się głównie w krajach Ameryki Południowej. Jednocześnie, rewelacyjnie duże kryształy akwamarynu można znaleźć w Brazylii.

Kamień ma słabą odporność na ciepło, więc nie powinien być narażony na zbyt wiele ciepła, w celu utrzymania jasności pięknego niebieskiego odcienia, z którego jest znany i popularny. Oprócz koloru, idealnie odbija zarówno naturalne i sztuczne światło. Podobnie, jak wiele innych kamieni szlachetnych, został uwieczniony także w legendach i mitach związanych z wodą i syrenami. Ponadto, w astrologicznym znaczeniu, jest kamieniem urodzeniowym marca i kamieniem Wodnika.

Glamira spełnia marzenia w projektach akwamarynowej biżuterii. Wybierając akwamaryny z jakością AAA, Glamira oferuje Ci poczucie mocy wody z różnymi odcieniami zieleni akwamarynu, od lekkiego do silnego niebieskiego. Nosząc kolczyki z akwamarynem, usłyszysz głośny śpiew syren! Glamira projektuje świat morza, gdzie możesz nurkować głęboko i odnaleźć wyjątkowe kamienie. Niech krople przekształcą wisiorki pasjansa akwamarynowego na szyi lub znajdź pierścienie akwamarynu połączonego z innych kamieniami szlachetnymi ukryte w mistycznej piersi od wieków głęboko pod powierzchnią morza ... Glamira to kraj, w którym można spersonalizować akwamaryn w każdy projekt, gdy uczucie świeżość w życiu i na ciele! Tutaj możesz napisać swój własny mit!