x
 
   
Biżuteria z różowym kwarcem

Różowy kwarc

Różowy kwarc jest różową odmianą kwarcu, który jest jednm z kamieni półszlachetnych. Oceniany ze względu na intensywność koloru i jasności, kamień ma kolor począwszy od bladego różu do głębokiego róży.

PIERŚCIONKI ZARĘCZYNOWE Z KWARCEM RÓŻOWYM

PIERŚCIONKI ZARĘCZYNOWE
Z KWARCEM RÓŻOWYM

PRODUKTY POLECANE DLA CIEBIE
boderOdkryj więcej

Różowy kwarc

Różowy kwarc jest różową odmianą kwarcu, który jest jednm z kamieni półszlachetnych. Oceniany ze względu na intensywność koloru i jasności, kamień ma kolor począwszy od bladego różu do głębokiego róży. Kolor jest wynikiem śladowych ilości tytanu, żelaza i manganu, który ma w swojej strukturze chemicznej. Jego ciało szkliste jest tak przezroczyste, odzwierciedla doskonale kolor różowy. Jego główne kopalnie znajdują się w Brazylii i na Madagaskarze.

Nazywa się sercem z kamienia, różowy kwarc był stosowany jako kamień miłości już w 600 roku p.n.e. Jest związany z Amorem i Erosem, bogami miłości. Był wychwalany w czasach rzymskich, kiedy to był używany do ozdób, kubków, misek i wielu innych rzeczy. Rzymianie nosili różowy kwarc blisko piersi, innymi słowy, w pobliżu centrum, ponieważ uważali, że różowy kwarc chroni użytkownika przed bólem serca i daje siłę. Różowy kwarc pochodzi od greckiego słowa hyalos, czyli "szkło". Co więcej, jest to kamień znaku zodiaku Byk i kamień urodzeniowy grudnia.

Glamira dostarcza różowy kwarc w jakości AAA i jest przeznaczony na kolczyki, pierścionki, naszyjniki i wisiory, bransolety, spinki do mankietów,jako wyjatkowa biżuteria z różowym kwarcem. Kamień szlachetny może być również konfigurowany z różnymi kryształami, aby rozwinąć jej piękno. Z pierścionkiem z różowego kwarcu, możesz także poczuć uroczysty taniec miłości. Lub bransoletka z różowego kwarcu rozjaśniająca drogę w słońcu miłości. Wystarczy umieścić różowy kwarc w centrum twoich różowych kolczyków i niech się wykona magia la vie en rose!