x
 
   
Biżuteria z niebieskim topazem

Niebieski Topaz

Niebieski Topaz to kamień półszlachetny znany z przezroczystego koloru niebieskiego. Jego błękit można uzyskać tylko za pomocą specjalnego zabiegu wykonanego na białym topazie.

Pierścionki zaręczynowe z niebieskim topazem

Pierścionki zaręczynowe
z niebieskim topazem

PRODUKTY POLECANE DLA CIEBIE
boderOdkryj więcej

Niebieski Topaz

Niebieski Topaz to kamień półszlachetny znany z przezroczystego koloru niebieskiego. Jego błękit można uzyskać tylko za pomocą specjalnego zabiegu wykonanego na białym topazie. Kamień szlachetny obejmuje zarówno twardość, jak i wrażliwość jego struktury. Dlatego jest to jeden z najtrudniejszych kamieni do obrabiania. Świetne doświadczenie, profesjonalizm i eksperckie umiejętności są wymagane do konwersji surowego kamienia w unikalną biżuterię z niebieskim topazem.

Mówi się, że jego nazwa wywodzi się z sanskryckiego słowa "tapas", czyli "ciepło" lub "ogień". Postrzegany w wielu legendach i niektórych częściach Biblii, Niebieski Topaz jest w dzisiejszych czasach jednym z najbardziej modnych kamieni używanych na rynku biżuterii. Symbolizuje świeży blask młodości. Kopalnie kamienia znajdują się w Rosji, Afganistanie, Sri Lance i jest to kamień amerykańskiego stanu Teksas. To jest kamień znaku zodiaku Panna i kamień urodzeniowy grudnia.

Wykorzystywany w biżuterii posiada trzy rodzaje kolorów: błękitny, London Blue i Swiss Blue. Glamira korzysta tylko z ręcznie wybranego szwajcarskiego niebieskiego topazu z jakością AAA, do produkcji szerokiej gamy kolczyków, pierścionków, naszyjników i wisiorków, bransoletek, pierścionków zaręczynowych, spinek do mankietów i tak dalej. Glamira zaprasza, aby pokazać swoją błękitną krew na niestandardowych biżuteriach. Można utworzyć niebieski topazowy naszyjnik w formie pasjansa lub w połączeniu z innymi kamieniami szlachetnymi, i/lub ze złota i srebra, dzięki czemu możesz cieszyć się niebem szyi. Możesz dostosować swój pierścionek i zablokować błękitne niebo w swoich pierścionkach z niebieskim topazem. Albo możesz poplamić płótno i stworzyć lila-białe chmury na Twoim niebie; wynikiem Twojej wyobraźni może być para niebieskich topazowych kolczyków. Użyj połyskująco krystalicznie czysty Blue Topaz i niech wasze marzenia i kreatywność się ziszczą!