x
 
   
BIŻUTERIA Z ZIELONYM TURMALINEM

zielony turmalin

Klasyfikowany jako kamień półszlachetny, zielony turmalin (Verdelite) jest członkiem borokrzemianów o bardzo złożonej strukturze.

PIERŚCIONKI ZARĘCZYNOWE Z TURMALINEM ZIELONYM

PIERŚCIONKI ZARĘCZYNOWE
Z TURMALINEM ZIELONYM

PRODUKTY POLECANE DLA CIEBIE
boderOdkryj więcej

zielony turmalin

Klasyfikowany jako kamień półszlachetny, zielony turmalin (Verdelite) jest członkiem borokrzemianów o bardzo złożonej strukturze. Z powodu złożonej struktury ten kamień, zielony turmalin istnieje w liczbie niemal niezliczonych odmian i kolorów w zależności od miejsca wydobycia. Zawdzięcza swój cenny kolor zielony chromowi, który ma on w swojej strukturze. Jego kolor począwszy od żółtozielonego, oliwkowego do brązowo-zielonego jest bardzo pięknny, i podobny do szmaragdu, który jest jednym z "wielkiej czwórki" w tym diament, rubin i szafir. Jego nazwa pochodzi od łacińskiego Verdelite "viridis" (zielony) i greckiego przyrostka "Lith" (kamień). Główne złoża kamienia znajdują się w Brazylii, Namibii, Nigerii, Mozambiku, Pakistanie i Afganistanie.

Zielony turmalin można znaleźć w historii z jego zdolnością do stawania się naładowanym elektrycznie po prostu przez ogrzewanie go lub pocieranie. Ta właściwość pozwala przyciągać cząsteczki kurzu lub kawałki papieru, która była atrakcyjna i użyteczna funkcja wykorzystywana przez holenderskich przedsiębiorców w 1700 roku, aby wyciągnąć popiół z rur. To dlatego, że był nazywany Aschentrekker czyli "ściągacz popiołu." Jest to wiara, że zielony turmalin jest kamieniem od archanioła Nemamiah. Wiadomo jest również, że wzmacnia układ nerwowy i zbiera ujemne energie w ciele, gdy jest noszony tak blisko jak to możliwe powierzchni czakry serca. Jest to kamień urodzeniowy Koziorożca i miesiąca sierpnia.

Glamira dostarcza zielone turmaliny w jasności AAA. Wysoka jakość jest kluczowa dla Glamira, która wybiera kamienie zielonego turmalinu w biżuterii. Unikalne projekty z zielonym turmalinem pierścionków, kolczyków, naszyjników i wisiorków i spinek do mankietów są nieskazitelnie kute i pozwalają zebrać blask natury! Nosząc wisiorek lub pierścionek z pięknym zielonym turmalinem, będziesz trzymać blisko energii do serca i poczujesz ciepło wiosny. Glamira zaprasza również na dostosowanie pary kolczyków z zielonym turmalinem w kolorze złotym lub srebrnym, który pobudza szczęście i radość życia! Albo możesz nosić specjalny projekt naszyjnika zielonego turmalinu i mając Anioła Nemamiah jako opiekuja, poczujesz opiekuńcze skrzydłs wokół ciebie. Dostosuj swoją biżuterię na Glamira i poczuj szczęście i magię w swoim sercu!