x
 
   
BIŻUTERIA Z ZIELONYM AMETYSTEM

zielony ametyst

Klasyfikowany jako kamień półszlachetny, zielony ametyst jest jasnozielonym kwarcem. Jego zielony kolor jest wynikiem obróbki cieplnej spowodowanej wulkaniczną aktywnością, zarówno naturalnego ogrzewania jądra ziemi, jak i leczenia człowieka.

PIERŚCIONKI ZARĘCZYNOWE Z ZIELONYM AMETYSTEM

PIERŚCIONKI ZARĘCZYNOWE
Z ZIELONYM AMETYSTEM

NASZYJNIKI Z ZIELONYM AMETYSTEM

NASZYJNIKI Z ZIELONYM AMETYSTEM

KOLCZYKI Z ZIELONYM AMETYSTEM

KOLCZYKI Z ZIELONYM AMETYSTEM

PRODUKTY POLECANE DLA CIEBIE

boderOdkryj więcej

zielony ametyst

Klasyfikowany jako kamień półszlachetny, Zielony Ametyst jest jasnozielonym kryształem kwarcu (znanym jako prasolit). Zawdzięcza swój kolor obróbce cieplnej pod wpływem aktywności wulkanicznej, naturalnemu ogrzewaniu jądra ziemi oraz ingerencji człowieka. Dlatego też Glamira zaleca utrzymywanie go z dala od bezpośredniego źródła ciepła i słońca, ponieważ może to powodować zmianę jego koloru. W gemmologii, ametyst znany jest jako prasiolit, a jego nazwa pochodzi od greckiego prason (πρ? Σον) czyli "pora" i lithos (λ? Θος) co oznacza "kamień" (innymi słowy, kamień w kolorze zielonym)

Zielony Ametyst jest cenionym od wieków kamieniem duchowości. Uważano, że posiada on właściwości ochronne i oczyszczające, stąd też przez lata stosowany był przez metafizyków. W starożytności nazywano go kamieniem trzeźwości i używany był w leczeniu uzależnień, zarówno fizycznych jak i emocjonalnych. W historii i mitach można odnaleźć wiele odniesień do (zielonego) ametystu. Plotka głosi, że Święty Walenty nosił pierścień z wizerunkiem Kupidyna wyrzeźbionego z zielonego ametystu. Ponadto, potężni i bogaci monarchowie używali go jako symbolu błękitnej krwi. Zielony ametyst jest kamieniem, który promuje połączenie intuicji z miłością. Jest to kamień osób spod znaku Ryb i urodzonych w lutym.

Na Glamira, zielone ametysty wysokiej jakości, o klarowności AAA, wchodzą w skład unikalnych elementów zielonej biżuterii z ametystem. Możesz łączyć dowolne produkty Glamira z tym unikalnym zielonym kamieniem, na przykład konfigurując naszyjniki z zielonym ametystem. To doskonały wybór, zwłaszcza jeśli chcesz nosić go blisko serca i odczuwać jego magiczne działanie. Możesz również stworzyć naszyjnik z zielonym ametystem dla Twojego dziecka w formie amuletu ochronnego. Biżuteria w formie pierścienia z zielonym ametystem i w zgodzie z Twoim niepowtarzalnym stylem na pewno podniesie Cię na duchu! Jest to również kamień, który można podarować na 6. rocznicę ślubu. Dzięki biżuterii z zielonym ametystem od Glamira, dotkniesz głębi swojej duszy i zarobisz kilka dodatkowych punktów modowych!