x
 
   
BIŻUTERIA Z KWARCEM DYMNYM

Kwarc przydymiony

Kwarc przydymiony sklasyfikowany jest jako kamień półszlachetny i ma kolor począwszy od jasnożółtego do głębokiego brązowo-czarno-szarego.

PRODUKTY POLECANE DLA CIEBIE

Kwarc przydymiony

Kwarc przydymiony sklasyfikowany jest jako kamień półszlachetny i ma kolor począwszy od jasnożółtego do głębokiego brązowo-czarno-szarego. Dzięki unikalnemu przezroczystemu kolorowi, może być połączony z każdym kolorem i stopem, bez obawy utraty jego blasku w biżuterii z zadymionym kwarcem.

Kwarc zawdzięcza nazwę swojemu kolorowi; pochodzi od greckiego słowa "moroeis" (ciemny), co wskazuje jego kolor zmieniający się z zadymionego brązowego do szarego. W Rzymie od starożytności wierzono, że chroni przed złem i wzmacnia siłę woli. Był również używany do ozdabiania egipskich piramid, rzeźb i pomników. Na nowoczesnym rynku biżuterii, jest jednym z najbardziej popularnych i rzadkich kamieni szlachetnych. Kopalnie przydymionego kwarcu znajdują się przede wszystkim w Rosji, Brazylii, Zimbabwe, Szwajcarii i Hiszpanii. Kwarc przydymiony jest narodowym kamieniem Szkocji i przez długi czas był uznawany za święty kamień. Znany jest również jako kamień znaku zodiaku Waga.

Glamira dostarcza kwarc przydymiony w jakości AAA z wybranych źródeł, znanych źródeł. Rzadki kamień używany w niepowtarzalnych wzorach Glamira czeka, by być przez Ciebie docenionym! Z pierścionkiem z przydymionego kwarcu, utworzysz styl, który nigdy nie wyjdzie z mody. Ponieważ jest on związany z bogactwem, pięknem i elegancją, można dostosować go do stworzenia kwarcowego naszyjnika i zdasz sobie sprawę, jak dobrze dostosowuje się do stylu. Czy można zharmonizować mgielne tony przydymionego kwarcu ze złotem lub srebrem z parą kolczyków z przydymionego kwarcu. Z Glamira, tak czy inaczej, nie może się to nie udać!