x
 
   

Szmaragd

Szmaragd (klasyfikowany jako kamień szlachetny) ma głęboki i wyrazisty kolor zielony. Szmaragd zawdzięcza swoją nazwę od francuskiego "Esmeraude" oraz słowa angielskiego "Middle", które oznacza Emeraude "zielony klejnot".

 

Szmaragd (klasyfikowany jako kamień szlachetny) ma głęboki i wyrazisty kolor zielony. Szmaragd zawdzięcza swoją nazwę od francuskiego "Esmeraude" oraz słowa angielskiego "Middle", które oznacza Emeraude "zielony klejnot". Będąc członkiem rodziny beryli, szmaragd bierze swój kolor od śladowych ilości chromu i wanadu występujących podczas tworzenia się kamienia. Te wtrącenia i jego intensywny zielony kolor sprawiają, że jest niepowtarzalny i wyjątkowy. Ze względu na swoją strukturę chemiczną, szmaragd jest trochę kruchy. Jednak specjalne “Cięcie szmaragdowe" zostało opracowane w celu zachowania integralności kryształu szmaragdu. To odnosi się do typowego prostokątnego kształtu, więc prawdziwe piękno tego kamienia szlachetnego jest wniesione w jego specyficznym cięciu.
Kamień jest wydobywany głównie w Kolumbii i na Uralu w Rosji, Indiach, Zambii, Madagaskarze, Norwegii, Brazylii, Pakistanie, Australii i Stanach Zjednoczonych Ameryki.
Pierścionki Zaręczynowe ze Szmaragdem
Szmaragd swoim pięknem, jego ciemnozieloną barwą jest jednym z najbardziej wyjątkowych kamieni szlachetnych na świecie i było pożądanym klejnotem przez wieki. Jej piękno było wychwalane w wielu opowieściach, mitach i legendach. Kleopatra, królowa Egiptu, jest znana ze swojego głębokiego podziwu dla szmaragdu. Jest również związany z Wenus, rzymską boginią miłości, ponieważ starożytni Rzymianie wierzyli, że szmaragd zawiera wszystkie jej cechy; piękno, płodność i dobroć. Ten kamień urodzeniowy maja może również symbolizować odnowę życia i wieczną wiosnę.
Kolor, krój i jasności wszystko może mieć wpływ na wartość szmaragdu, Glamira wybiera te z wysoką jakością. Możesz znaleźć szmaragdy w dowolnym kształcie i karacie w Glamira ozdabiając swoją wybraną biżuterię.
Naszyjniki ze Szmaragdem
Podczas gdy niektóre szmaragdy mogą mieć odcień żółto-zielony, Glamira preferuje te z małymi odcieniami lub bez odcieni. Ponieważ najcenniejszymi szmaragdami są te, bez odcieni i tak czyste, zielone, jak to możliwe. Glamira produkuje szmaragdową biżuterię, wybierając te z bogatym nasyceniem, co oznacza więcej blasku i lepsze światło. Nie tylko kolczyki, naszyjniki, bransolety i pierścienie szmaragdowe dla kobiet, ale także pierścionki i spinki do mankietów dla mężczyzn są dostępne w zbiorach Glamira. Zdecyduj się najpierw na stop, który możesz łączyć ze szmaragdem, a następnie zdecydować się na odpowiednią wagę w karatach i wreszcie możesz dopasować zestaw szmaragdu z kamieniami szlachetnymi, takimi jak malutkie diamenty, szafiry. Para szmaragdowych kolczyków lub wisiorka. Szmaragdowym pierścionkiem zaręczynowym, możesz dać musującą zieleń wiosny i ognisko nadziei dla życia pełnego miłości do najcudowniejszej kobiety w twoim sercu.
Kolczyki ze Szmaragdem
PRODUKTY POLECANE DLA CIEBIE
boderOdkryj więcej