x
 
   
Biżuteria z tanzanitem

Tanzanit

Tanzanit jest niebieską odmianą kamieni szlachetnych zawierających wanad i składających się z krzemianu wapnia z aluminium.

PRODUKTY POLECANE DLA CIEBIE
boderOdkryj więcej

Tanzanit

Tanzanit jest niebieską odmianą kamieni szlachetnych zawierających wanad i składających się z krzemianu wapnia z aluminium. Został odkryty w 1967 roku przez Masai w Merelani Hills w pobliżu Arusha w północnej Tanzanii, w Afryce. To kamień, który został ukryty przed okiem człowieka, został utworzony miliony lat temu z łupków metamorficznych gnejsu i kwarcytu. Na początku nazwany był "niebieskim Zoisite" - zmieniono jednak wkrótce nazwę ponieważ nazwa była zbyt podobna do angielskiego słowa "samobójstwo". Tanzania, miejsce, w którym kamień został znaleziony dała nazwę kamieniowi. To, co sprawia, że Tanzanit jest specjalny i wyjątkowy jest to, że znajduje się tylko w jednym miejscu na całym świecie. Ponadto, jego głęboki niebieski kolor to kolejna cecha, która odróżnia go od innych klejnotów; ma kolor od ultramaryny do fioletowo-niebieskiego i ma strukturę polychromatyczną co oznacza, że mogą być kamienie niebieskie, fioletowe lub brązowo-żółte w zależności od kąta, z którego na niego patrzy.

Ogłoszony z entuzjazmem przez specjalistów jako "kamień 20. wieku", stało się jednym z najbardziej popularnych kamieni. Mimo, że proces nadawania znaczenia kamieniowi nie została jeszcze zakończony, jest oczywiste, że uosabia nieskazitelną, a zarazem niekonwencjonalną elegancję i reprezentuje wieczne piękno i pewność siebie.

Glamira łączy nowo odkryte piękno z jego unikalnymi wzorami używając tanzanit w biżuterii. Chociaż każdy jubiler może tworzyć własne kryteria jakościowe termin na określenie zakresu jakości tanzanitu, ma on standardowe jakości skale klasyfikacji. Glamira gwarantuje, że klejnoty z tanzanitem dostarczane są w wysokiej jakości. Możesz zestawić dowolny wybrany fragment z tanzanitem: pierścionki z tanzanitem, naszyjniki z tanzanitem, kolczyki z tanzanitem, spinki do mankietów. Tanzanit przekaże swój ekstrawagancki kolor do Ciebie w postaci naszyjników z tanzanitem, więc możesz podkreślić swoje piękno i styl. Glamira przynosi nowoczesne i niepowtarzalne wzory projektantów Glamira i pomysł posiadania czegoś wyjątkowego zarazem. Niemal magiczny kolor doskonałe cięcia tanzanitu będą pasować tylko do Ciebie i Twojego piękna!