x
 
   

Diament

Diament, najbardziej uroczy z kamieni szlachetnych, jest to jedyny skarb składający się z tylko z jednego elementu. W swojej strukturze chemicznej ma tylko atomy węgla, a cząsteczki węgla są wykonane w taki sposób, że każdy z nich jest przyłączony do innego z doskonałą symetrią w każdym kierunku.

 

Diament, najbardziej uroczy z kamieni szlachetnych, jest to jedyny skarb składający się z tylko z jednego elementu. W swojej strukturze chemicznej ma tylko atomy węgla, a cząsteczki węgla są wykonane w taki sposób, że każdy z nich jest przyłączony do innego z doskonałą symetrią w każdym kierunku. Diament zawdzięcza swoją najtrudniejszą naturalną substancję tej niezwykłej strukturze atomowej. Jego twardość jest identyfikowana na 10 w skali Mohsa. Tylko narzędzie wykonane z innego diament może ciąć diament (trafnie, jego nazwa pochodzi od greckiego słowa Adamas rozumieniu, nierozerwalny i niezmienny). Oprócz cudownej twardości, słynie również z doskonałego połysku i jego doskonale wysokiego wskaźnika dyspersji światła widzialnego. Powstanie i czas jego tworzenia są także, że diament jest rozróżnialny.
Pierścionki Zaręczynowe
Diamenty zostały najpierw znalezione i wydobywane w Indiach już 2400 lat temu i Indie to pierwszy komercyjny producent diamentów. Dziś są one eksploatowane głównie w Afryce Południowej, Indiach, a następnie w Brazylii, Kanadzie i Australii.
W starożytnych rzymskich i greckich epokach, diament był uważany za łzy Boga lub złamane części gwiazd opadłych na dno ziemi. Diament został wymieniony w literaturze rzymskiej w 1 wieku naszej ery, która mówiła, że końcówki strzały Kupidyna zostały pokryte diamentami. Nosili diamenty jako talizmany, ponieważ nie wierzyli że mają moc ochrony przed złem.
Naszyjniki z diamentami
Wiara ta pochodzi z indyjskiej mitologii, w których uważa się, że diamenty były tworzone z piorunu, który uderzył w mur. Ponadto, w XIII wieku, we Francji prawo zabraniało nosić diamenty oprócz królów i królowych. Znany jako król klejnotów i klejnot królowych, diament jest związany z byciem symbolem władzy, siły, niewinności i nieskazitelności, długowieczności, trwałości i szczęścia. Jest to również kamień urodzeniowy kwietnia i używany jako oficjalny prezent na 60 rocznicę ślubu.
Na Glamira, diamenty mają szczególne miejsce we wzorach biżuterii i są wybierane według niektórych kryteriów. Pierwszym i najważniejszym krokiem wyboru diamentu jest zgodność z etycznym zaangażowaniem, musi być w 100% wolny od konfliktu do stosowania w produktach Glamira.

Czytaj więcej 

Kolczyki z diamentami
PRODUKTY POLECANE DLA CIEBIE
boderOdkryj więcej

Kolor diamentu odnosi się do kombinacji trzech elementów: barwy, nasycenia i odcieni. Skala klasyfikacji kolorów diamentów waha się od D do Z .. Idealny diament jest w kolorze D, nie ma żadnego koloru w ogóle. Kolor H jest najbardziej odpowiednim kolorem w zależności od stopnia najlepszej ceny w stosunku do wydajności i najlepszej harmonii projektu.
Dlatego na Glamira, znajdziesz diamenty w kolorze H. Szlifowanie diamentu odnosi się do symetrii, dozowania i polerowania, które są dostosowane podczas procesu cięcia kamienia po jego wydobyciu z ziemi. Wszystko gotowe do dostarczenia wspaniałego tańca światła w diamencie. Cięcie jest podzielone na 3 różnych klasy; proporcje, połysk i symetrię. Zakres cięcia zawiera 5 stopni; Celujący, bardzo dobry, dobry, odpowiedni i słaby.
Na Glamira, można znaleźć wiele kształtów diamentów w tym princess, genialny, okrągły, trylion, poduszki, serca, owalne i szmaragdowe. Ponieważ węgiel jest narażany na ogromne temperatury i ciśnienia, głęboko w ziemi, wszystkie naturalne diamenty mają wiele wewnętrznych śladów zwanych "wtrąceniami" i ślady zewnętrzne zwane "skazami". Diamentowa klarowność odnosi się do czystości diamentu oraz kryteria dotyczące przejrzystości obejmują określenie liczby tych śladów oraz ich rozmiary. Aby znaleźć idealny stosunek cena do jakość, ważne jest, aby wiedzieć, że małe inkluzje w VVS1 do SI2 skali jasności klasyfikacji nie mogą być zauważalne gołym okiem. Glamira zawsze używa diamentów w VS (bardzo nieznaczne wsady) przejrzystość w swojej biżuterii. Karat diamentu jest miarą do określenia wielkości diamentu w zależności od jego wagi. Jest to jedna piąta gram (0,2 g), 1 karat diamentu waży 100 punktów.

Glamira tworzy unikatową diamentową biżuterię, w tym naszyjniki z diamentami, kolczyki, spinki do mankietów i pierścionki zaręczynowe. Kolczyki z brylantami w tym krople, obręcze lub diamentowe kolczyki są jednym z najlepszych sposobów, aby nosić i podkreślać blask Twojej urody. Albo możesz mieć odłamki gwiazd na szyi w postaci naszyjnika z diamentami. Przede wszystkim, możesz pozwolić aby nieodparta strzała Amora wyrzucona z diamentami przekształciła diamentowe pierścionki zaręczynowe i strzeliła, aby wyjątkowa kobieta Twojego życia zagościła bezpośrednio w Twoim sercu!