Ładuję...

Edukacja nt. kamieni jubilerskich

Edukacja nt. kamieni jubilerskich

Kamienie szlachetne są piękne kiedy są używane do tworzenia biżuterii. Zanim biżuteria może być stworzona, kamienie muszą zostać pocięte i wypolerowane. Kamień szlachetny lub półszlachetny, zwłaszcza w jednym kawałku, wypolerowany i używany do tworzenia biżuterii.

4 klasy kamieni szlachetnych:

Kamienie szlachetne

Wszystkie naturalne kamienie szlachetne są niepowtarzalne w ich kolorze. Wszystkie naturalne kamienie szlachetne są unikalne w ich kolorze. Aby lepiej zrozumieć warunki i zidentyfikować parametry koloru, ważne aby skupić się na trzech rzeczach dotyczących kamieni szlachetnych. Ten sam typ kamienia szlachetnego może mieć inny kolor, cień, czystość, saturację i ton. Głównymi czynnikami decydującymi o kolorze kamieni szlachetnych są: odcień, ton i nasycenie.

Ocień podstawowy kolor kamieni szlachetnych, który reprezentuje jeden z głównych kolorów palety kolorów (tęcza). Określenie odcienia jest tak proste, jak stwierdzenie, że kamienie szlachetne są niebieskie, czerwone, zielone lub żółte.

Ton określa, jak intensywny jest kolor kamieni szlachetnych. Może się różnić od jasnego do ciemnego, najbardziej wartościowy ton będzie neutralny, co oznacza, że nie jest zbyt jasny, ani za ciemny, a raczej gdzieś w pośrodku. Niemniej jednak, w zależności od projektu i ustawienia biżuterii, różne odcienie mogą wyglądać bardziej atrakcyjnie niż inne, a czasem jest to temat gustu i osobistego upodobania.

Nasycenie określane także jako czystość koloru, kamienie szlachetne z doskonałym nasyceniem, będą zawierać lekkie brązowe lub szare odbarwienia. Naturalnie, im czystszy kolor, tym cenniejszy kamień szlachetny.

Cięcie kamienia szlachetnego

Jakość kamieni szlachetnych jest określana przez jeden z najważniejszych elementów - szlif. Dzięki 18-letniemu doświadczeniu w dziedzinie biżuterii i kamieni szlachetnych doceniamy jakość cięcia w celu maksymalizacji elegancji każdego z kamieni. Doskonały szlif będzie odzwierciedlać jakość kamieni szlachetnych, nasilając kolor i minimalizując widoczne wtrącenia, a przede wszystkim zwiększając atrakcyjność ogólnego wyglądu. Szlif występuje w 4-stopniowej skali: Przeciętny/ dobry/ bardzo dobry/ doskonały. Prawie wszystkie kamienie zakupione w GLAMIRA mają bardzo dobre lub doskonałe szlif. Czystość kamienia szlachetnego jest zawsze uwzględniona w szczegółach produktu.

Czystość kamienia szlachetnego

Czystość kamienia zależy od jego koloru i przezroczystości. Im mniej inkluzji będzie zawierać, tym lepiej klasyfikowany i bardziej cenny kamień szlachetny. Czystość kamienia szlachetnego zależy od jego typu. Jasność AAA odnosi się do bardzo czystych kamieni, podczas gdy czystość AA odnosi się do pół czystych kamieni. Niektóre kamienie szlachetne będą klasyfikowane jako jakość AAAA, co oznacza najwyższą możliwą czystość. Czystość kamienia szlachetnego jest zawsze uwzględniona w szczegółach produktu.

Waga karatu kamienia szlachetnego (rozmiar)

Karat odnosi się do pomiaru kamieni szlachetnych. Różne typy kamieni będą posiadały unikalną gęstość (masa na jednostkę), dlatego też dwa kamienie wyglądające identycznie pod względem wielkości mogą się różnić ciężarem. Na przykład diament jest mniej gęsty niż rubin, dlatego diament 1-karatowy będzie wyglądał na większy niż rubin 1-karatowy.

Kamienie szlachetne

Szmaragd

Szafir

Rubin

Czarny diament

Biały szafir

Szmaragd

Bogate i żywe zielone kamienie szlachetne, ich imię wywodzące się z greckiego słowa smaragdos", czyli zielonego klejnotu, Znaczenie zielone Klejnoty. Jedna z czterech głównych kamieni szlachetnych: diamenty, szafiry i rubiny, szmaragdy są wyjątkowe ze względu na ich dużą powierzchnię i znacznie mniej twardości w porównaniu z innymi kamieniami szlachetnymi. Wartość szmaragdów jest określona przez 4 czynniki: kolor, szlif, przejrzystość, karaty. Jednak dla tych kamieni szlachetnych kolor jest najważniejszym aspektem, dzięki czemu najcenniejsze są jaskrawo czerwone i zielone szmaragdy. Przejrzystość jest drugim najważniejszym kryterium. Szmaragdy mają dużo wtrąceń, tym bardziej przezroczyste i cenniejsze kamienie. Kamienie są obecnie znajdowane w Kolumbii, Zambi, Afganistanie, Australii, Austrii, Brazylii, Madagaskarze Mozambiku, Namibii, Nigerii, Norwegii, Pakistanie, Rosji, Somalii, Południowej Afryce, Hiszpanii, Szwajcarii, Tanzanii i Stanach Zjednoczonych.

Związane z czakrą serca, szmaragdy są uważane za kamienie udanej miłości. Uważa się, że przynoszą pokój, wierność, zaangażowanie, przyjaźń, lojalność i współczucie. Kamienie szlachetne fascynują ludzi od czasów starożytnych, były ulubionymi kamieniami Kleopatry, wierzono w Egipcie, że zapewniają wieczne życie. Zdolność do uzdrowienia to kolejny powód, dla którego szmaragdy są tak wyjątkowymi kamieniami. Uważa się, że mogą działać jako detoks, czyszcząc ciało z trujących substancji, toksyn, pomagając odzyskać zdrowie po chorobach zakaźnych. Mówi się, że przyczyniają się do uzdrowienia serca, płuc, a nawet przywrócenia wzroku.

Szmaragdy były uważane za kamienie Wenus, mogły przynieść bezpieczeństwo w miłości i relacjach, czyni je to jednym z najlepszych wyborów pierścionków zaręczynowych, a poza tym są tradycyjnymi kamieniami urodzinowymi miesiąca maj.

Szafir

Szafiry posiadają różne kolory i odcienie, od niebieskich, najbardziej popularnych i najbardziej związanych z tym kamieniem szlachetnym, jego nazwa pochodzi od łacińskiego "sapphirus", co oznacza kolor niebieski. Jeden z najtwardszych kamieni na ziemi, - 9.00 na skali Mohsa, przewyższają je tylko diamenty i moissanity. Wśród 4 cech (kolor, cięcie, przejrzystość i karaty), określając wartość szafirów, kolor jest najważniejszą właściwością. Najcenniejsze szafiry będą miały bogate, żywych kolorów niebieskich, nie za ciemne i bez szarości. Te kamienie szlachetne znajdują się obecnie na Sri Lance, Wietnamie, Chinach, Tajlandii, Australii, Stanach Zjednoczonych, Madagaskarze i Afryce Wschodniej.

Wiele mitów i wierzeń otacza szafiry. Starożytni Persowie wierzyli, że niebo było niebieskie, aby wyglądać jak kolor szafirów. Pozostali one królewskimi kamieniami w czasach nowożytnych, szafir to także klejnot umieszczony na pierścionku zaręczynowym przekazanym lady Dianie przez księcia Karola. Uważa się, że szafiry uspokajają lęki, uspokaja nerwy, oczyszczają umysł. Są związane z czakrą gardła, co oznacza, że szafiry mogą być pomocne w zrozumieniu twojego wewnętrznego ja. Zapewniając spokojne energię, pomagają również skoncentrować się i stać się bardziej zmotywowanym/-ą. Uważa się, że szafiry posiadają zdolność leczniczą, pomagają w niestrawności, odejmują apatię i letarg.

Szafiry symbolizują zaangażowanie, wierność i miłość, dzięki czemu te kamienie szlachetne są idealnym wyborem na pierścionkach zaręczynowych. Są również kamieniami osób urodzonych we wrześniu.

Rubin

Rubin przyjmuje nazwę od jego koloru, z łacińskiego słowa "rubeus", oznaczającego kolor czerwony. Jeden z czterech głównych kamieni szlachetnych, wraz z diamentem, szafirem i szmaragdem. Są one blisko spokrewnione z szafirem, ponieważ oba te kamienie należą do rodziny korundów. Rubiny są jednym z najtwardszych kamieni, o twardości 9,00 w skali Mohsa, twardsze od nich są tylko diamenty i moissanity. Wartość tych kamieni mierzy się przez 4 cechy jak inne kamienie szlachetne - kolor, cięcie, przejrzystość i karaty, zawierając miejsce pochodzenia. Najcenniejsze rubiny pochodzą mają ciemnoszary, czerwony kolor, noszą nazwę "krew gołębi", bez jakiejkolwiek domieszki koloru żółtego lub niebieskiego. Obecnie, rubiny są dostępne w Myanmar na Madagaskarze, Nepalu, Pakistanie, Tadżykistanie, Tanzanii, Wietnamie i Stanach Zjednoczonych.

Od czasów starożytnych rubiny były nazywane kamieniami miłości i pasji, nawet uważano je za afrodyzjaki, przyciągające aktywność seksualną. Uważa się, że dostarczają energii i entuzjazmu, walczą ze zmęczeniem i wyczerpaniem. Rubiny sprawiają, że umysł staje się jaśniejszy, poprawia się koncentracja i motywacja. Uważa się, że kamienie te są w stanie rozstrzygnąć argumenty, posiadają moc pojednania i chronią przed złymi myślami. Uważa się, że rubiny mają zdolność leczniczą, są związane z czakrą serca i uważane za detoksykujące ciało i krew. Są pomocne dla serca, obniżają gorączkę i w leczeniu ograniczonego przepływu krwi.

Rubie są kamieniami urodzinowymi dla tych, którzy urodzili się w lipcu, są jednym z głównych kamieni wybranych dla pierścionków zaręczynowych z powodu ich silnej symboliki namiętności i miłości. Tradycyjnie podarowywane z okazji 15 lub 40 rocznicy Ślubu.

Czarny diament

Sklasyfikowane jako kamień szlachetny, naturalne, czarne diamenty są całkowicie nieprzejrzyste i różnią się od większości diamentów. Są uważane za dość cenne, ponieważ są piękne i bardzo drogie. Nadal jednak są one bardziej dostępne w porównaniu z innymi diamentami.

Istnieją sprzeczności dotyczące mitów i przekonań, jeśli chodzi o czarne diamenty i to, co reprezentują. Według legendy indyjskiej, stanowią one Yama, boga śmierci. Włoska wiara jest prawie w bezpośredniej opozycji, stwierdzając, że jest to kamień pojednania -uważa się, że czarny diament może pomóc w związaniu luźnych końców w związku i sprawić, że działa.

Karat - karat jest jednostką wagi, w której mierzy się diament. Różnica cen pomiędzy różnymi sprzedawcami wynika z różnych powodów, na przykład naturalnie wydobywanych czarnych diamentów cena byłaby droższa, tańszą alternatywą są diamenty w innym kolorze. Czarne są często trudniejsze do polerowania i mogą mieć wpływ na szlif.

Cięcie - naturalnie wydobywane czarne diamenty wyglądają bardzo szorstko, muszą być kształtowane przy użyciu różnych metod, proces ich obróbki nazywa się cięciem lub polerowaniem. Odbywa się to za pomocą cienkiej bezszczotkowej piły tarczowej, a działanie "cięcia" odbywa się za pomocą pyłu diamentowego, za pomocą którego jest impregnowany.

Przejrzystosc - przejrzystość kamienia wskazuje na liczbę wad lub wytrąceń obecnych w diamencie, ale jeśli chodzi o czarne Diamenty, nie jest to tak ważne, że nie zmniejszają światła jak inne diamenty.

Kolor - Naturalne, czarne diamenty można znaleźć w surowych kolorach z tym samym czarnym kolorem, co powoduje, że są bardzo popularne ze względu na rzadkość ich koloru. Kolor zawdzięczają grafitowi, który powstał w strukturze krystalicznej podczas formowania diamentu. Oczywiście mają one tylko jedną intensywność kolorów, Fancy Black.

Biały szafir

Klasyfikowane jako kamienie szlachetne, diamenty mogą być używane niekiedy zamiast kamieni szlachetnych, nie tylko ze względu na ich podobieństwo lub ze względu na to, że są bardziej przystępne, ale dlatego, że twardość białego szafiru jest druga tylko diamentami. W skali Moha zbliżają się do końca z twardością 9. Dla porównania, diamenty posiadają twardość 10 Zważywszy, że ten kamień jest trwały i nadaje się do produkcji biżuterii.

Zgodnie z popularnymi przekonaniami, kamień przynosi mądrość i siłę ducha, zachęca do wyzwolenia własnego talentu i potencjału, inspirując osobę do życia uczciwego, pozostając wiernym własnym ideałom. Ale także, biały szafir daje obietnicę między kochankami, ponieważ symbolizuje tych, którzy muszą zrezygnować ze wszystkiego dla siebie, a ponadto zniechęca zazdrość na wcześniejszych etapach partnerstwa lub małżeństwa.

Karat - Różnica między diamentami a szafirem dotyczy również karatu. Obydwoje mogą być tymi samymi karatami, ale mają inną wagę, szafiry są cięższe. Zaleca się, aby w razie wątpliwości wybrać za biały szafir, uważasz, że jego rozmiar określa się w milimetrach.

Cięcie - - w przeciwieństwie do diamentów białe szafiry muszą być cięte w niestandardowy sposób, dzięki czemu można uzyskać unikalny kamień. Każdy jubiler sam posiada własne standardy w przypadku szafirów, ich celem jest skupienie się na kolorze kamienia w celu zapewnienia jakości, ponieważ nie ma standardowego zestawu "idealnego cięcia" dla szafirów.

Przejrzystosc - podobnie jak w przypadku innych, jest różnica w porównaniu czystości białego szafiru z diamentem Ze względu na fakt, że szafiry pochodzą ze środowiska bogatego w minerały śladowe, które mogą łatwo wpływać na sam kamień, przyjmuje się, że wszystkie szafiry będą miały pewne wtrącenia. Czyste, białe szafiry są bardzo rzadkie.

Kolor - niezbyt często szafiry mają białą barwę, białe szafiry o dobrej jakości są jeszcze rzadsze. Te kamienie są określane jako "bezbarwne". Niektóre z białych szafirów pochodzą z bardzo bladego odcienia niebieskiego, różowego lub żółtego.