Ładuję...

Edukacja nt. perły

Edukacja nt. perły

Perły powstają w wyniku odpowiedzi immunologicznej wewnątrz muszli niektórych mięczaków, która służy jako mechanizm obronny przeciwko potencjalnemu zagrożeniu, takim jak pasożyty lub zewnętrzne zagrożenie, które może zaszkodzić ich powłoce. Mniejsze kawałki otoczki dawcy są przeszczepiane do powłoki biorcy, co powoduje tworzenie się worka perłowego, gdzie tkanka ta zawiera węglan wapnia. Perły są uważane za damską biżuterię , są związane z Księżycem i planetą Wenus.

Rozmiar

jest to przede wszystkim opisane pod względem wielkości perły w milimetrach, a nie ich wagi. Im większy rozmiar, tym wyższa cena, ale jeśli chodzi o rozmiary perły, skoki cen mogą być nierówne. Gdy wielkość osiągnie skalę 8-9 mm dla średnicy i więcej, ceny mają tendencję do wzrostu znacznie bardziej w porównaniu z dolnym zakresem średnicy.

Kształt

Perły mogą mieć kształty okrągłe i owalne, mogą być gruszkowe, a nawet zniekształcone. Te ostatnie noszą nazwę "barokowych pereł". Symetryczne sfery lub symetryczne krople należą do najcenniejszych kształtów. Perły wielkości zazwyczaj mają średnicę od 2 mm do 16 mm, rozmiar ten zależy wyłącznie od rodzaju mięczaka, które go tworzą.

Przejrzystość

Dobra jakość pod względem czystości oznacza, że perły mają charakterystyczną perłową blask, a na ich powierzchni są ostre i jasne odbicia. Byłyby gładkie i bez skazy, a obecna jest odpowiednia warstwa masy perłowej, aby zwiększyć trwałość.

Kolor

Perły występują w różnych kolorach, od białego aż do czarnego. Naturalny kolor wynika z połączenia kilku czynników, takich jak przeważający podstawowy kolor perły, jeden lub więcej kolorów nadających się do koloru ciała, a także gra lśniących kolorów. Te ostatnie mogą być subtelną kombinacją kolorów, takich jak różowy, zielony, niebieski lub nawet srebrny, które zmieniają się po przeniesieniu kamienia w dłoni.