Ładuję...

PIELĘGNACJA I KONSERWACJA BIŻUTERII

Nie noś biżuterii pod prysznicem, w wannie, na basenie lub w wannie z hydromasażem. Szampon i mydła mogą odkładać się na metalowej powierzchni i kamieniach szlachetnych, przez co biżuteria wygląda matowo. Wilgotność nie jest przyjazna dla metali szlachetnych. Chroń swoją biżuterię przed narażeniem na wilgoć i unikaj noszenia biżuterii w bardzo gorącym otoczeniu, takim jak sauna lub podczas opalania.

Środki czyszczące do użytku domowego mogą zmatowić lub uszkodzić biżuterię. Unikaj kontaktu z wszelkimi chemikaliami. Zalecamy, aby nie nosić biżuterii podczas wykonywania prac domowych, prac w ogrodzie, ćwiczeń, gotowania, sprzątania lub uprawiania sportu. Wszystkie kamienie szlachetne są kruche; nawet diament może pęknąć w przypadku uderzenia. Chroń swoją biżuterię przed twardymi powierzchniami, nie upuszczaj jej i unikaj uderzeń. Pamiętaj; uważna pielęgnacja wydłuża żywotność Twojej biżuterii!

Lepiej zdjąć biżuterię przed pójściem spać. Zapobiega to przypadkowemu uszkodzeniu biżuterii. Podczas snu może pęknąć łańcuch lub zgiąć się kolec, co może spowodować utratę kamienia.

Tak, mogą. Upewnij się, że podczas ubierania się zakładasz biżuterię na końcu, aby nie była narażona na działanie balsamów, perfum, lakieru do włosów ani innych kosmetyków lub chemikaliów, które mogą powodować trwałe wady biżuterii, takie jak przebarwienia, plamy lub utrata blasku. Ubieranie biżuterii na końcu zapobiega również zaczepieniu się jej o ubranie i uszkodzeniu. Oprawa kamienia może łatwo zatkać się kremem. Unikaj nakładania balsamu podczas noszenia pierścionków.

Podczas zdejmowania pierścionka zawsze chwytaj go za pasek, a nigdy za kamień lub osadzenie kamienia. Pomoże to utrzymać kamień w pierścionku bezpiecznie i czysto.

Przechowuj biżuterię pojedynczo, aby uniknąć zadrapań lub uszkodzeń.
Wilgoć spowoduje matowienie; aby tego uniknąć, nie trzymaj pojemnika na biżuterię w łazience.
Naturalne olejki ze skóry mogą powodować matowienie diamentów, kamieni szlachetnych i pereł. Obchodź się z nimi uważnie, gdy nie nosisz biżuterii.

Perły muszą oddychać w przeciwieństwie do wielu innych kamieni szlachetnych. Trzymaj je w lnianym woreczku.

Pudełka prezentowe GLAMIRA zostały zaprojektowane do prezentacji lub prezentów i nie są przeznaczone do długotrwałego przechowywania. Biżuterię najlepiej przechowywać w odpowiednich materiałach w zależności od metalu i kamieni szlachetnych.

Przechowuj swoje diamenty osobno, ponieważ diamenty mogą porysować inną biżuterię, a nawet mogą porysować się nawzajem.

Czyść biżuterię delikatnie i regularnie, aby usunąć wszelkie tłuste plamy, kurz lub zanieczyszczenia. W razie potrzeby użyj łagodnego mydła i wody oraz miękkiej szmatki. Pamiętaj, aby wysuszyć biżuterię i poczekać, aż biżuteria całkowicie wyschnie, zanim odłożysz ją z powrotem.

Niektóre środki czyszczące do biżuterii mogą zawierać materiały ścierne, które mogą być zbyt szorstkie dla Twojej biżuterii i nie wszystkie z nich nadają się do wszystkich rodzajów metali i kamieni szlachetnych. Najbezpieczniejszym sposobem czyszczenia biżuterii jest użycie łagodnego mydła i bardzo miękkiej szmatki lub szczoteczki.

Jeśli brud jest trudny do usunięcia, moczyć biżuterię w czystej wodzie od 5 do 10 minut. Proszę pamiętać, że tej metody nie należy stosować do czyszczenia biżuterii z perłami lub materiałów wrażliwych na wilgoć, takich jak biżuteria drewniana.

Możesz znaleźć przydatne informacje w Internecie, ale upewnij się, że pochodzą one z wiarygodnych źródeł i pamiętaj, że metody czyszczenia, które możesz znaleźć, mogą dotyczyć biżuterii bez kamieni. Stosowanie technik czyszczenia metalu do biżuterii z diamentami, kamieniami szlachetnymi i perłami może spowodować poważne uszkodzenia biżuterii.

Nie zalecamy używania myjek ultradźwiękowych ani parowych, ponieważ nie nadają się one do większości biżuterii z kamieniami szlachetnymi i perłami. Każda sztuka biżuterii musi być pielęgnowana i konserwowana w zależności od jej cech produktu.

Złoto jest metalem miękkim i jest to główny powód mieszania go z innymi metalami w celu produkcji biżuterii. Będąc miękkim metalem, jest podatny na zarysowania, co wymaga delikatnego obchodzenia się i czyszczenia. Biżuteria złota może również matowieć w nieodpowiednim środowisku. Unikaj szorstkiego mydła, w tym płynu do mycia ciała, chloru i domowego wybielacza, a także wszelkich nieznanych chemikaliów. Codzienne noszenie może spowodować, że złota biżuteria będzie matowa. Regularnie czyść biżuterię, aby zachować jej blask. Podczas czyszczenia biżuterii zachowaj delikatność i nie poleruj jej zbyt mocno, aby nie została porysowana. Zawsze upewnij się, że delikatnie wysuszyłeś ją po czyszczeniu. Jeśli Twoja złota biżuteria zawiera kamienie szlachetne, weź to również pod uwagę podczas konserwacji i czyszczenia. Kamienie szlachetne mogą wymagać różnych metod konserwacji w zależności od ich struktury.

Zarówno platyna, jak i pallad są metalami hipoalergicznymi, a także rzadkimi i trwałymi. Są bardziej odporne na zarysowania niż inne metale, ale nie oznacza to, że nie wymagają pielęgnacji lub w ogóle nie zostaną zarysowane. Zawsze należy dbać o swoją biżuterię, aby cieszyć się nią przez całe życie.
To normalne, że biżuteria platynowa i palladowa pokrywa się patyną podczas codziennego noszenia. Patyna ma matowy połysk i jest preferowanym wyglądem tych metali przez wiele osób. Możesz łatwo wyczyścić biżuterię platynową lub palladową, używając łagodnego mydła i ciepłej wody.
Jeśli Twoja biżuteria platynowa lub palladowa zawiera kamienie szlachetne, weź to również pod uwagę podczas konserwacji i czyszczenia. Kamienie szlachetne mogą wymagać różnych metod konserwacji w zależności od ich struktury. Nie moczyć ani nie szczotkować delikatnych kamieni szlachetnych, które są zamontowane na biżuterii z platyny lub palladu.

Srebro jest miękkim i plastycznym materiałem, który można łatwo uszkodzić i zarysować. Jednak Twoja srebrna biżuteria będzie trwać przez całe życie przy odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji. Srebro reaguje z olejami z powietrza i skóry. Bardzo ważne jest regularne czyszczenie srebrnej biżuterii, aby chronić ją przed matowieniem. Szybciej matowieje pod wpływem wilgoci i zanieczyszczeń. Jeśli zmyjesz nalot, zanim się nagromadzi, będziesz mógł cieszyć się srebrną biżuterią przez długi czas. Po oczyszczeniu biżuteria srebrna musi być sucha i odpowiednio przechowywana.
Nie używaj ręczników papierowych ani chusteczek do czyszczenia srebrnej biżuterii, ponieważ mogą ją zarysować.
Zawsze pamiętaj, że baseny nie są przyjazne dla srebra, a chlor może trwale uszkodzić Twoją biżuterię. Upewnij się, że zdjąłeś srebrną biżuterię przed pływaniem. Jeśli zapomnisz go zdjąć przed pływaniem, spłucz go i wysusz później.
Jeśli Twoja srebrna biżuteria zawiera kamienie szlachetne, weź to również pod uwagę przy konserwacji i czyszczeniu. Kamienie szlachetne mogą wymagać różnych metod konserwacji w zależności od ich struktury. Jeśli wolisz używać roztworu do pielęgnacji srebra do czyszczenia biżuterii, upewnij się, że kamienie na Twojej biżuterii nie mają kontaktu z roztworem ani innymi chemikaliami.

Są to specjalne materiały używane do wyrobu biżuterii i wymagają opieki na długi okres użytkowania. Chroń swoją biżuterię przed ekstremalnym ciepłem oraz nadmierną wodą i wilgocią.
Elementy lub części biżuterii emaliowanej i ceramicznej są mniej odporne na uderzenia w porównaniu z metalami szlachetnymi; więc unikaj uderzania lub upuszczania ich na twarde powierzchnie.
Jeśli Twoja biżuteria zawiera kamienie szlachetne, weź to również pod uwagę przy konserwacji i czyszczeniu. Należy również rozważyć pielęgnację innych metali użytych w Twojej biżuterii.

Surowy diament jest najtwardszym naturalnym materiałem, ale nie zapominaj, że oszlifowany i polerowany diament można łatwo zarysować lub wyszczerbić, jeśli nie obchodzi się z nim ostrożnie. Chroń swoją diamentową biżuterię przed uderzeniami o twarde powierzchnie.
Zawsze pamiętaj, że diamenty mogą porysować się nawzajem, tak samo jak inne kamienie szlachetne. Nie wrzucaj diamentowej biżuterii do tego samego pojemnika z innymi biżuterią i zachowaj ostrożność podczas noszenia wielu diamentowych pierścionków razem.
Mydło i szampon mogą tworzyć warstwę na brylantach, przez co tracą one swój połysk. Diamenty są również bardzo podatne na zbieranie brudu i oleju. Olejek z opuszków palców będzie gromadził się na diamencie, powodując zmniejszenie jego blasku i matowienie jego blasku.
Jeśli twój diament wygląda na mętny, najprawdopodobniej jest to kurz lub brud tkwiący pod kamieniem lub film, który nagromadził się na kamieniu. Regularne czyszczenie pomoże Twojemu diamentowi nadal błyszczeć.

Naturalne kamienie szlachetne to delikatne materiały. Nie mają trwałości diamentów, dlatego wymagają dodatkowej pielęgnacji, aby zachować długą żywotność. Upewnij się, że chronisz je przed upadkiem lub uderzeniem o twardą powierzchnię. Nie przechowuj ich razem z inną biżuterią w tym samym pojemniku.
Bardzo ważne jest regularne czyszczenie kamieni szlachetnych, a także utrzymywanie ich w czystości, aby chronić ich naturalny odcień. Wystarczy przetrzeć biżuterię z kamieni szlachetnych miękką ściereczką, aby usunąć z niej pozostałości.
Światło i ciepło mogą wpływać na trwałość i kolor kamienia szlachetnego. Unikaj nadmiernego ciepła i nagłych zmian temperatury, ponieważ mogą one spowodować pęknięcie niektórych kamieni szlachetnych.

Perły to bardzo wrażliwe elementy natury i zazwyczaj nie są idealne do codziennego użytku. Jednym z powodów, dla których są tak kruche, jest to, że są bardzo miękkie. Należy się z nimi obchodzić ostrożnie. Perły powinny być wolne od perfum, kosmetyków, potu, brudu, środków czyszczących, wody i ciepła.
Biżuterię perłową można delikatnie przetrzeć lekko wilgotną ściereczką, ale nigdy nie moczyć jej w wodzie.
Nie przechowuj pereł w plastikowych torebkach. Powinny być przechowywane w pudełeczku na biżuterię wyłożonym tkaniną lub owinięte w miękką tkaninę, aby zachować połysk i jakość pereł. Nigdy nie wrzucaj ich do pudełka na biżuterię, ponieważ mogą łatwo ulec uszkodzeniu.

Pierścionki są bardziej narażone na działanie czynników zewnętrznych niż inne elementy biżuterii, ponieważ ręce są stale używane w codziennych czynnościach, bez względu na to, jak silne są te czynności. Szczególnie obrączki noszone na dominującej ręce będą bardziej narażone na uszkodzenia. Możesz bezpiecznie nosić pierścionek tak długo, jak o niego dbasz.
Dopasowanie pierścionka może się tymczasowo zmienić z powodu wielu czynników, takich jak różnice temperatur, wahania wagi, podróże i ciąża. Zalecamy przemyślenie tego, zanim zdecydujesz się na zmianę rozmiaru pierścionka.

Aby przedłużyć żywotność Twoich kolczyków, zawsze pamiętaj, że powinny być ostatnim elementem, który wkładasz. Produkty do włosów, których używasz, mają większy wpływ na kolczyki, ponieważ są one bardzo blisko włosów.
Duże kółka lub łańcuszki należy zdjąć przed snem, aby się nie uszkodziły i nie zaczepiły o nic i nie zraniły.

Naszyjniki łańcuszkowe, bransoletki i obrączki zawiążą się w węzły, jeśli będą przechowywane w tym samym pojemniku. Aby uniknąć pętli, upewnij się, że łańcuszek leży płasko lub wisi prosto, gdy nie jest noszony.
Spanie z założonymi łańcuchami może spowodować ich osłabienie i pęknięcie. Zawsze zdejmuj łańcuchy przed snem.

Dbamy o materiały, z których wykonujemy każdą biżuterię GLAMIRA i starannie dobieramy materiały przyjazne alergikom. Jednak alergie mogą być spowodowane wieloma innymi czynnikami, takimi jak stan osobisty i sposób użytkowania biżuterii. Jeśli masz alergię, znajomość rodzaju metali, na które jesteś uczulony, może pomóc Ci wybrać najbardziej odpowiednią dla siebie biżuterię, abyś mógł cieszyć się nią przez całe życie.

Jeśli masz wrażliwą skórę, mamy dla Ciebie kilka wskazówek, które pomogą Ci uniknąć podrażnień skóry i wysypki podczas noszenia biżuterii:

  • Pierścień zaciśnięty na palcu może powodować podrażnienie skóry. Upewnij się, że twój pierścionek dobrze do ciebie pasuje.
  • Nagromadzenie mydła, kosmetyków, kurzu lub brudu pod pierścionkami, zwłaszcza obrączkami, może powodować podrażnienia wrażliwej skóry.
  • W gorących i wilgotnych porach roku lub w środowiskach skóra poci się pod biżuterią, jeśli jest ona noszona przez długi czas. Może to podrażniać skórę i u niektórych osób prowadzić do alergii.
  • Kolczyki i pierścionki najprawdopodobniej zatrzymują wodę na skórze. Zawsze zdejmuj biżuterię przed kąpielą lub prysznicem i pamiętaj o wytarciu mydła i wody z ciała przed ponownym założeniem biżuterii.
  • Podczas wykonywania prac domowych często myje się ręce. Detergenty lub inne środki myjące wraz z wodą mogą pozostawać pod pierścieniem i powodować alergie. Zawsze zdejmuj biżuterię podczas czynności domowych. Dokładnie umyj i osusz ręce przed ponownym założeniem pierścionka.
  • Roztwory czyszczące używane do biżuterii mogą powodować reakcje alergiczne. Unikaj przemysłowych środków czyszczących.

W rzadkich przypadkach niektórzy ludzie mogą zobaczyć zielone lub ciemne plamy na skórze po noszeniu biżuterii. To nie jest oznaka reakcji alergicznej. Może się tak zdarzyć, gdy określone metale wchodzą w reakcję z pewnymi składnikami, takimi jak kwasy lub sól na skórze, a także ze składnikami kremów do ciała lub innych kosmetyków. Pocenie się jest kolejnym czynnikiem, ponieważ powoduje utlenianie ze względu na ilość wilgoci.