Ładuję...

Porównanie kamieni

Na pierwszy "rzut oka" diament, biały szafir i kamienie swarovskego mogą wyglądać nie do odróżnienia. Wszystkie trzy kamienie mają różne unikalne cechy, zalety i warunki, które mogą okazać się odpowiednie na różne okazje. Kolor mądry, biały pozostaje kolorem elegancji - lokując go na najwyższej liście najbardziej popularnych biżuterii. Główną różnicą, która może pomóc w odróżnieniu białego szafiru od diamentu, jest lekka refrakcja - proces światła wchodzącego do kamienia i odbijania się do tyłu, tworząc wdzięczne migotanie. Główną różnicą między diamentem a kryształem swarovskiego jest to, że diamenty są kamieniami naturalnymi, podczas gdy swarovski jest stworzony przez człowieka.

Zarówno białe szafiry, jak i diamenty wyglądają świetnie na biżuterii, na przykład naszyjnik, pierścionek lub kolczyki, ponieważ wysoka twardość diamentu i białego szafiru bardzo dobrze pasują do każdego stylu i modelu. Pomimo tego, że diamenty i białe szafiry mają podobny blask, pochodzą z różnych źródeł geologicznych, a ich kwalifikacje mineralne są różne. Białe szafiry pochodzą z rodziny korundów genowych, zawierają kolorowe szafiry i rubiny. Z drugiej strony diament zawiera czysty węgiel i ma ten sam składnik, co grafit i węgiel. Jeśli Twój budżet pozwala, zdecydowanie polecamy wybór diamentu, kamienia na całe życie, ale jeśli szukasz czegoś przyjaznego portfelowi, biały szafir może być Twoim dobrym wyborem o podobnej jakości.

Formowanie diamentowe następuje pod działaniem wysokiego ciepła i ciśnienia w głębi ziemi, wysokie ciśnienie sprawia, że diament jest najcięższym i najbardziej przewodzącą substancją. Erupcja wulkaniczna niesie diamenty na powierzchnię, podczas gdy szafiry występują i zostają na powierzchni jak osad kamienny osad. Musisz dbać o biżuterię diamentową bardzo ostrożnie, aby zachować wysoki poziom blaskuci i kontrastu. Możesz użyć miękkiej szczoteczki do zębów i specjalnej pasty do czyszczenia diamentu, ale jeśli masz biały szafir, nie musisz tego robić zbyt często. Przyciągające wzrok diamenty są ponadczasowe, zawsze popularne w przypadku modnych pierścionków zaręczynowych lub weselnych.

Mając głębsze spojrzenie na różnice między białym szafirem a diamentem w odniesieniu do kryteriów kolorystyki, refrakcji światła i wytrzymałości.

Kolor

Aby zobaczyć różnicę pomiędzy białym szafirem a diamentem, możesz sprawdzić odcienie światła. Diament odbija światło bardzo mocno, to wywołuje zapierającą dech w piersiach iskrę, biały szafir nadal ma blask, ale nie tak silny.

Odbijanie światła

Kiedy światło jest pochłonięte w rogach kamieni szlachetnych, lekka podróż zaczyna się wewnątrz pod kątem, a refrakcja światła dzieje się z jednej na drugą stronę, jak niekończące się oświetlenie słońca. Diamenty mają dużą ilość refrakcji światła ze względu na swoją konstrukcję, a tym samym błyszczą jaśniej. Ta piękna gra z matką naturą wpływa również na wartość diamentu. Porównując białe szafiry i diamenty, zobaczysz, że diamenty ukazują wszystkie kolory tęczy. Niesamowite kolory stają się widoczne w świetle i jest to moc rzadkości. Rzadkie kamienie szlachetne są zawsze bardzo cenne i wymagają od wieków chwytania światła i odbijania pięknego migotania.

Trwałość

Trwałość diamentu jest cztery razy cięższa od białego szafiru, co czyni go bardzo silnym kamieniem szlachetnym. Biały szafir nie ulega łatwo zarysowaniu, bez względu na to co wybierzesz, możesz zyskać biżuterię na całe życie.

Więcej

Kiedy porównujesz diament i kamień Swarovskiego, może nie widzisz dużej różnicy, ale w rzeczywistości jest znacząca różnica, gdy zaczynasz patrzeć z innej perspektywy. Swarovski jest kryształem stworzonym ze szkła w Austrii. Nie występuje naturalnie i z tego powodu nie jest to naturalny kamień szlachetny.

Piękna przewaga Swarovskiego charakteryzuje się iskrą i piękną przejrzystością kryształów. Ponadto pozwala na danie różnych kształtów i uzyskanie wielu różnych opcji kolorystycznych.

Diamenty mają różne kryteria, kryteria te charakteryzują się kolorem, cięciem, przejrzystością i karatem. TKryteria te decydują o jakości diamentu i według zmiennych wartości można uzyskać diament z certyfikatem, np. GIA lub HRD. Poprzez certyfikaty można znaleźć wszystkie ważne właściwości dotyczące kamienia, które kupujesz. Jeśli nie możesz podjąć decyzji między Diamentem, kamieniem Swarovskiego i białym szafirem, przygotuj tabelę, aby określić różnice. Diament jest dożywotni, naturalny, rzadka, błyszczący i ma najwyższą jakość. Kamienie Swarovskiego są stworzone przez człowieka w laboratorium, błyszczące, przykazne portfelowi i podobne do diamentów. Biały szafir jest naturalny, niedrogi i ma trwałość.

Twoim wyborem może być pierścionek, kolczyki lub naszyjnik. Najważniejszą rzeczą jest wybranie właściwego kamienia zgodnie z Twoim upodobaniem, upewnij się, że rzemiosło jest wysokiej jakości, rozważ twój budżet. Pamiętaj, że niezależnie od wybranego kamienia, biżuteria jest delikatna, dlatego musisz być bardzo ostrożna podczas używania i noszenia pierścienia, naszyjnika lub kolczyka. Użytkowanie ma duży wpływ na kamień, musisz być miły dla swojego kamienia, aby uniknąć rys i innych niedoskonałości.